Wpis z mikrobloga

Ostatnio mignął mi niegdyś popularny temat, czyli co robić jeśli lokator przestanie płacić ci hajs za wynajem mieszkania. Mam pytanie do osób, które znają się nieco na prawie. Teoretycznie nie możemy za dużo zrobić takiej osobie, ale co jeśli weźmiemy pod uwagę taki scenariusz: pukam do drzwi swojego mieszkania, otwiera niechciany lokator, wale mu bombe na pysk, za fraki wyciągam z mieszkania i zamykam się od środka. Gość dzwoni na policje, i co dalej? Przecież umowa najmu już się skończyła i nie ma żadnego dokumentu, że rzeczywiście mieszka w tym mieszkaniu. Pobicie? Jakie pobicie panie, słowo przeciw słowu. Mógłbym po prostu mówić, że gość jest jakiś p----------y i nie wiem o co mu chodzi? XD

#prawo
  • 153
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W tym czasie jesli lokator dalej nie placi - wnosisz do sadu o odszkodowanie za niedostarczenie lokalu socjalnego w wysokosci czynszu jaki moglbys uzyskac ;)

Koniec koncow gmina zwykle wyplaca te odszkodowanie.


@Olivederia: czy ten przepis się przed chwilą nie zmienił??
  • Odpowiedz
@maciekXDDD: Ja tam uwazam, ze to jest najlepsza metoda w PL i sam bym pewnie tez cos takiego zrobil (akurat nie osobiscie ale pewnie bym kogos wynajal do tego). Bo:

1) policja jak przyjedzie to nic nie zrobi
2) gosc zwykle nie placi bo nie ma ani pensa i tym bardziej nie wynajmie prawnika i nie pojdzie do sadu
3) gosc zwykle nie placi bo jest glupi, nie bedzie wiedzial
  • Odpowiedz
0

W tym czasie jesli lokator dalej nie placi - wnosisz do sadu o odszkodowanie za niedostarczenie lokalu socjalnego w wysokosci czynszu jaki moglbys uzyskac ;)

Koniec koncow gmina zwykle wyplaca te odszkodowanie.


@MichasQGP: wiem ze cos tam sie zmienilo jesli chodzi o te odszkodowania.. ale z tego co kojarze to chodzi tylko ze trzeba "wezwac" miasto najpierw do wskazania lokalu... tak jakby miasto nie robi tego z urzedu -
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maciekXDDD: Policjant ma prawo wejść do mieszkania siłowo jeżeli uzna, że jest to konieczne. Musi jedynie okazać legitymację służbową i podać powód. Jest tzw. "wejście na legitymację". Możliwe przestępstwo? Naruszenie miru domowego lub rozbój. Zależy co powie zgłaszający. Nakaz? Za dużo amerykańskich filmów. Jeżeli zechcesz zatwierdzenia czynności przez prokuratora musisz to zaznaczyć w protokole przeszukania. Uwierz mi też nienawidzę takich złodziei ale nie łatwo sobie z nimi poradzić.
  • Odpowiedz
@cagedindreams: nie wiem czemu mnie pytasz :D zasugerowałam zerknąć sobie na CBBP ponieważ oni zajmują się takimi sprawami. Czyli odzyskiwaniem zajętych mieszkań. Niektórzy próbowali ich już nazywać czyścicielami kamienic ale bardzo jasno stawiają sprawę, nie są agresywni, ale zatrudniają panów mocno rozbudowanych w barkach ( ͡° ͜ʖ ͡°) link w komentarzu wyżej.
  • Odpowiedz
@antkowa: Dzięki za info :) Myślałem że po prostu siedzisz w temacie czy studiujesz i możesz się do niego odnieść.
Tbh to dożo ludzi krzyczy że to nielegalne, jak np ten filmik czy Ci CBBP, a jak już zawołam te osoby żeby się odniosły to siedzą cicho xD
  • Odpowiedz
@maciekXDDD: naruszasz mir domowy i moze wezwac paly, ktore Cie skuja. Potem sprawa w sadzie, ze naruszyles mir domowy. Najlepiej u notariusza podpisac najem okazjionalny gdzie najemca poddaje sie dobrowolnoe egzekucji po 3 miesiacach nie placenia.
  • Odpowiedz
@cagedindreams: z tego co obserwuje ich profil to faktycznie jest tak że prawo mocno broni lokatorów i wyrzucając ich narazasz się. Nawet jeśli zerwałeś już z nimi umowę, oni nie płacą od roku, ty musisz płacić i ponosisz stratę. Mało tego, są podobno przepisy które zabraniają odcięcia prądu bo to jakieś "utrudnianie". Brzmi przerażająco. Dlatego ten cały CBBP świadczy usługi wypraszania takich ludzi z mieszkań, po prostu ładują im się
  • Odpowiedz
pukam do drzwi swojego mieszkania, otwiera niechciany lokator, wale mu bombe na pysk, za fraki wyciągam z mieszkania i zamykam się od środka


@maciekXDDD: żona bierze z kuchni nóż i legalnie w samoobronie zabija agresywnego napastnika. Przynajmniej tego Ci życzę.
  • Odpowiedz
@maciekXDDD: no ciekawe jak szybko by im zajęło po wywiadzie z wami i sąsiadami, że jesteś właścicielem a on tutaj mieszka (od sąsiadów) i on nie płaci, a ty chcesz żeby się wyniósł i już mamy motyw.
  • Odpowiedz
@MichasQGP: wiem ze cos tam sie zmienilo jesli chodzi o te odszkodowania.. ale z tego co kojarze to chodzi tylko ze trzeba "wezwac" miasto najpierw do wskazania lokalu... tak jakby miasto nie robi tego z urzedu - bez wezwania nie "wpisze" na liste oczekujacych na lokal zastepczy.

A przynajmniej z tego co widze ciagle robimy tak samo jak wczesniej - oprócz tego powyzej


@Olivederia: dzięki za odpowiedź. Dobrze
  • Odpowiedz
@maciekXDDD: Robisz to dobrze, ale jednocześnie dzwonisz sam i mówisz ze jakiś menel ci stoi pod drzwiami i się go obawiasz. Możesz nawet wpuścić gliniarzy z zastrzeżeniem że menel zostaje za drzwiami, nikt nie będzie niczego szukać jeśli chodzi o papiery. Menel pouczony o tym ze może pójść do sądu a ty się cieszysz z odzyskanego mieszkania.
  • Odpowiedz