Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zwiazki #niebieskiepaski #rozowepaski #logikarozowychpaskow
Jestem z chłopakiem od 2lat, jesteśmy już narzeczeństwem. A zaczyna przerażać mnie brak ambicji u niego. Zaczynał studia, ale je rzucił (jeszcze przed naszym związkiem) - tłumaczył to, że wpadł wtedy w depresje. Ja uczę się dwóch języków, kończę dobre studia, po których łatwo będzie o pracę 5-7k na początek i chcę dalej się rozwijać w swoim kierunku, że spokojnie mogę zarabiać 10k, biegam (w planach maraton). A on ma już 27lat i pracuje ciągle dorywczo. Tu się załapie, tam załapie w przypadkowej pracy, albo siedzi w domu. Prosiłam by poszedł na studia, a jak nie to jakiś zawód wyrobił. Ale on nie ma żadnych celów, a ja jestem mocno ambitna i ciągle znajduje sobie cele. Kocham go, ale nie chcę być chamowana, czy taki związek 2 osób o różnych ambicjach ma sens? Czuję, że to zaczyna nas oddalać. Na prawdę mam dość proszenia, zabiegania by coś robił, skoro on sam nie chcę, brak mu jakiejkolwiek dyscypliny. Probowałam poważnych rozmów to na nic. A nie chcę żyć w biedzie z własną rodziną w przyszłości, bo będę jedyną żywicielką domu. Chciałabym móc odłożyć na emeryturę, kupić kiedyś dziecku mieszkanie by miało łatwiej ode mnie. Już myślałam nad psycjologiem/terapeutą/coachem, nałożeniem jakiegoś planu przeze mnie, odmawianiem seksu (wiem, że to żenujące, ale czuję się już zdesperowana jak tu pomóc..) i nie wiem... Niby on chce zmiany, ale nic z tym nie robi...

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 61
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: ale mam wrażenie że Ty już wiesz co musisz zrobić. sama wiesz że przyszłość z nim będzie trudna i tego się boisz. boisz się że nie stanie na wysokości zadania, że wssystko będzie na Twojej głowie i że skończy się to tak, że jeszcze będziesz go nianczyc jak dziecko.

może zróbcie sobie przerwę? powiedz mi że chcesz czasu - miesiąc, może kwartał. niech ma czas się ogarnąć. pomyśleć. zatęsknić. zrozumieć
@AnonimoweMirkoWyznania: to jebnie w dłuższej perspektywie, typ się raczej nie zmieni i tylko będziesz się frustrować że zmarnowałaś najlepsze lata na szukanie partnera z jakimś nieudacznikiem. Weź go olej, zrób sobie czas dla siebie teraz, skończ studia, ćwicz do maratonu i potem nowa praca i nowi ludzie i poznasz kogoś na normalnym poziomie.

Niestety za serduszka i całuski nic nie kupisz a w takim świecie żyjemy. Szkoda utrzymywać nieroba. Podejrzewam że
BiałkowyTygrys: Moim zdaniem jeśli go kochasz to nie zostawiaj go, może to wina jego rodziców, którzy mu wyrządzili krzywdę w przeszłości, albo nadal ma depresję tylko tego nie widzisz bo zawsze taki był, łatwo zmienić kogoś, ale już pomóc to ciężej, mimo wszystko jeśli widzisz, że często mu coś wychodzi, ale coś jakieś oznaki takiego zachowania to widocznie jest blokada w psychice i ciężko mu z nią walczyć, nie przeliczaj związku
AfrykańskaKaczka: Mam coś podobnego ze swoim różowym. Nie jestem jakoś mega ambitny, nie studiuję informatyki na AGH, ani nie zarabiam 10k netto.
Różnica między mną a nią jest taka, że ja cały czas chcę pnąć do przodu i się rozwijać, uczę się dwóch języków, docelowo chcę jeszcze trzeci dorzucić.
Ogółem planuję emigracje o czym ona doskonale wie, ale mimo tego brak u niej jakiejkolwiek motywacji do tego by zainwestować trochę czasu
@Sylar: @Antiax: @Zawilecc: @Ravciu: Panowie, pierwsze lepsze korpo w normalnym dziale, gdzie wymagane są dwa języki i kwoty 5-7k brutto nie zrobią na nikim wrażenia. Okolice 5k brutto są nawet w nie najlepiej płatnych korpo na start z samym ang ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wystarczy, że dodatkowy to niemiecki albo jakiś inny chodliwy język... Dodatkowo jeżeli to warszawa to już całkowicie zero śmieszków i
@Sylar: no nie ma sprecyzowanego więc założyłem brutto bo takie pensje się podaje... ale tak jak mówię 5k na start z bardzo dobrym ang to lajtowa sprawa, a jak drugi język to już całkowicie
Ja uczę się dwóch języków


VS.

ale nie chcę być chamowana


@AnonimoweMirkoWyznania: najpierw naucz się własnego języka, a potem krytykuj faceta.

Ale on nie ma żadnych celów, a ja jestem mocno ambitna


I dlatego będziesz zgorzkniałą narzekającą na facetów starą panną. ( ͡º ͜ʖ͡º)