Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zwiazki #niebieskiepaski #rozowepaski #logikarozowychpaskow
Jestem z chłopakiem od 2lat, jesteśmy już narzeczeństwem. A zaczyna przerażać mnie brak ambicji u niego. Zaczynał studia, ale je rzucił (jeszcze przed naszym związkiem) - tłumaczył to, że wpadł wtedy w depresje. Ja uczę się dwóch języków, kończę dobre studia, po których łatwo będzie o pracę 5-7k na początek i chcę dalej się rozwijać w swoim kierunku, że spokojnie mogę zarabiać 10k, biegam (w planach maraton). A on ma już 27lat i pracuje ciągle dorywczo. Tu się załapie, tam załapie w przypadkowej pracy, albo siedzi w domu. Prosiłam by poszedł na studia, a jak nie to jakiś zawód wyrobił. Ale on nie ma żadnych celów, a ja jestem mocno ambitna i ciągle znajduje sobie cele. Kocham go, ale nie chcę być chamowana, czy taki związek 2 osób o różnych ambicjach ma sens? Czuję, że to zaczyna nas oddalać. Na prawdę mam dość proszenia, zabiegania by coś robił, skoro on sam nie chcę, brak mu jakiejkolwiek dyscypliny. Probowałam poważnych rozmów to na nic. A nie chcę żyć w biedzie z własną rodziną w przyszłości, bo będę jedyną żywicielką domu. Chciałabym móc odłożyć na emeryturę, kupić kiedyś dziecku mieszkanie by miało łatwiej ode mnie. Już myślałam nad psycjologiem/terapeutą/coachem, nałożeniem jakiegoś planu przeze mnie, odmawianiem seksu (wiem, że to żenujące, ale czuję się już zdesperowana jak tu pomóc..) i nie wiem... Niby on chce zmiany, ale nic z tym nie robi...

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 61
  • Odpowiedz
kończę dobre studia, po których łatwo będzie o pracę 5-7k na początek


@AnonimoweMirkoWyznania: Jak to nie jest jakiś mocno techniczny kierunek, nie mieszkasz w WWA, nie jesteś jedną z najlepszych na roku i zamierzasz zacząć pracę w PL to uszykuj już poduszkę pod tyłek, lądowanie będzie twarde ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Reszty mi się nie chce komentować, 2 lata temu pewnie był taki sam i nie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli facet w wieku 27 lat nie ma ambicji i pracuje dorywczo to nie licz że w najbliższej przyszłości się coś zmieni ( na pewno nie w przeciągu 5 lat). Rzuć tego Matiego lub grzecznie mu podziękuj za wspólny czas i sajonara. Skończ studia. Znajdź swoją pracę za 5k i szukaj kogoś na tym samym poziomie.
  • Odpowiedz
@Antiax: Wiesz co - nie, że chcę się kłócić czy coś udowadniać - ale zdradzisz jakie ? Bo jestem po prostu ciekaw i może się czegoś odkrywczego dowiem.

Bo jak 30 lat żyję, a i na rynku pracy trochę już jestem obecny - w branży (logistyka) która łapie się w pułap wynagrodzeń o jakich mowa - to nikt zaraz po studiach nie zarabiał takiej kasy, ja obecnie jako specjalista rozglądam się za nową pracą i taki poziom wynagrodzenia chcę osiągnąć (3 rok jestem intensywnie w temacie)

Jak popatrzę na swoich znajomych - od ludzi związanych z IT, medycyną, finansami czy prawem czy właśnie rzeczami stricte technicznymi to nikt na wejściu nie łapał takiego pułapu, niektórzy do dziś go nie osiągneli - poza jednym naprawdę utalentowanym i wybitnym przypadkiem, ale nie o takich ludziach
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: A studiujesz i pracujesz, czy ktoś cię utrzymuje? Bo jak to 2, to możesz się trochę zdziwić. Jak typ #!$%@? w gównorobotach żeby mieć za co żyć, to nie dziw się że nie ma energii (i środków) na ambicje.
  • Odpowiedz
@Zawilecc: Sinologia, koreanistyka, finanse i rachunkowość, prawo, czy energetyka. Opieram się na swoich doświadczeniach i moich znajomych, a także ludzi, których poznałem. Pewnie nie jest to w ogóle reprezentatywne, ale stwierdzam, że jest po prostu taka możliwość. W przypadku dwóch pierwszych kierunków osoby bez żadnego doświadczenia zawodowego miały propozycję, które wchodziły w zakres takich zarobków. W przypadku pozostałych kierunków to często wynikało z faktu, że byli po prostu dobrzy i
  • Odpowiedz
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania ja jak konczylem studia to myslalem ze rynek na mnie czeka xD pozniej mnie szybko wyjasnili xD pozyjemy, zobaczymy, skonczysz studia znajdz taka prace za 7k na dzien dobry bez doswiadczenia.

Najpierw to co powinnas skonczyc to skonczyc #!$%@? ;)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: będzie ci z nim ciężko, różnice im dalej będą ci bardziej przeszkadzać. Znam dużo związków zaczętych we wczesnych latach i niestety w liceum bulo fajnie, ale jak ludzie podorastali to okazało się, że zupełnie inaczej patrzą na życie.
  • Odpowiedz