Wpis z mikrobloga

Jako że w Polsce mamy problemy w służbie zdrowia postanowiłem podzielić się moim pomysłem jak trochę polepszyć sytuacje pacjentów w naszym pięknym kraju. Brakuje pielęgniarek, tak? Więc ja wprowadziłbym Obowiązkową Służbę Zdrowotną dla #rozowepaski . Kiedyś do wojska szedł prawie każdy młody #niebieskiepaski który skończył 18 lat i naukę, dlaczego więc teraz kobiety nie mogłyby pomóc? Jesteś kobietą, kończysz 18 lat, udajesz się na Komisje Zdrowotną i po skończonej nauce udajesz się na powiedzmy przyspieszone dwumiesięczne szkolenie pielęgniarskie po czym wysyłają Cię na obowiązkową służbę do jakiegoś szpitala na 10 miesięcy. Żołnierze dostawali jakieś grosze w postaci żołdu, to pielęgniarki dostawałyby coś na zasadzie stypendium, kilka stówek na miesiąc. Po odbyciu swojej służby, możesz zostać zawodową pielęgniarką. Co sądzicie o moim pomyśle?

#zdrowie #pytanie #sluzbazdrowia #polska #wojsko
  • 150
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jguten2 spoko pomysł...ale ma jedną wadę. Chciałbyś, żeby pielęgniarką zostawała byle Karyna ? Do woja, na bieganie po poligonie to kazdy sebix sie nadaje. Pielęgniarka to jednak musi mieć coś tam w głowie poukładane. Ja bym do takiej lumpiary po szybkim przeszkoleniu, w razie wypadku, nie chciał trafić.
  • Odpowiedz
@jguten2: Genialny pomysł. Już się tym wszystkim podróżniczkom w dupach poprzewracało, to może by coś pożytecznego zrobiły. Z listy której partii będziesz startował? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@trzysety: odsylam do mojego komentarza wyzej. Jesli mialoby to jakos wygladac to by wygladalo jakos tak. Poza tym w szpitalu np krew moze ci pobrac student medycyny pierwszego roku, tak samo podac kroplowke a oni nie maja zadnych zajec praktycznych na pierszym roku (na drugim i trzecim tez nie)
  • Odpowiedz
@tomislawniepelka: Ja dokładnie wiem (niestety) jak to wygląda w szpitalu. I wiem też jakie komplikacje wynikają z czynności pielęgnacyjno/leczniczych wykonywanych przez niekompetentne osoby. Studenci medycyny mają praktyki, kiedyś nazywane "pielęgniarskie ", w okolicach drugiego roku. Cała dyskusja o powrocie liceów medycznych, albo absurdalnych "kursów" jak we wpisie powyżej czyni dużo szkody. System nauczania wyższego pielęgniarek jest ujednolicony w Europie. Dlaczego w Polsce chcemy cofać/zatrzymać rozwój tej gałęzi nauki? Jest zawód:
  • Odpowiedz
@trzysety: nikt nie pisze o powrocie liceow medycznych tylko o tym, ze jesli ma wrocic sluzba wojskowa dla mezczyzn to zeby byl odpowiednik dla kobiet np sluzba szpitalna gdzie beda np myly tych pacjentow albo pomagaly w kuchni. W Izraelu i kobiety i mezczyzni musza odsluzyc swoje w armii i nie ma przepros (w sumie jest ale dotyczy glownie kobiet ktore koncza edukacje tam w wieku 16lat i rodza dzieci
  • Odpowiedz