Wpis z mikrobloga

Jako że w Polsce mamy problemy w służbie zdrowia postanowiłem podzielić się moim pomysłem jak trochę polepszyć sytuacje pacjentów w naszym pięknym kraju. Brakuje pielęgniarek, tak? Więc ja wprowadziłbym Obowiązkową Służbę Zdrowotną dla #rozowepaski . Kiedyś do wojska szedł prawie każdy młody #niebieskiepaski który skończył 18 lat i naukę, dlaczego więc teraz kobiety nie mogłyby pomóc? Jesteś kobietą, kończysz 18 lat, udajesz się na Komisje Zdrowotną i po skończonej nauce udajesz się na powiedzmy przyspieszone dwumiesięczne szkolenie pielęgniarskie po czym wysyłają Cię na obowiązkową służbę do jakiegoś szpitala na 10 miesięcy. Żołnierze dostawali jakieś grosze w postaci żołdu, to pielęgniarki dostawałyby coś na zasadzie stypendium, kilka stówek na miesiąc. Po odbyciu swojej służby, możesz zostać zawodową pielęgniarką. Co sądzicie o moim pomyśle?

#zdrowie #pytanie #sluzbazdrowia #polska #wojsko
  • 150
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@jguten2: tylko że na poborowego nie potrzeba ogarniętego gościa tylko wystarczy zwykły sebix. A pielęgniarka przydałaby się żeby miała zdaną maturę chociaż, umiała liczyć i czytać ze

zrozumieniem

@PrezydentSmietnikow Zależy od zadań. Przy systemie poborowym dziewczyny z powodu poboru robiły cała masę zadań nie tylko pielęgniarskich. Tak jak żołnierze na poborze. Czyli np. sprzątanie szpitala też by mogły robić. Te glupsze do gorszych prac jak sprzątanie, wnoszenie śmieci itp.
  • Odpowiedz
@jguten2: ale wiesz ze kiedys obowiązkową służbę wojskową mozna było odbębnić w służbie zdrowia jako pielęgniarz? Może zamiast kombinować po prostu slużbę wojskową zrobić obowiązkowa nie zależnie od płci jak w Izraelu?
  • Odpowiedz
@jguten2 A później mi taka na oddziale będzie pavulonikiem płukała wenflon. Czy Ty chcesz masowo mordować chorych? Czy w ten właśnie sposób chcesz usunąć braki personelu? XD
  • Odpowiedz