Wpis z mikrobloga

Jako że w Polsce mamy problemy w służbie zdrowia postanowiłem podzielić się moim pomysłem jak trochę polepszyć sytuacje pacjentów w naszym pięknym kraju. Brakuje pielęgniarek, tak? Więc ja wprowadziłbym Obowiązkową Służbę Zdrowotną dla #rozowepaski . Kiedyś do wojska szedł prawie każdy młody #niebieskiepaski który skończył 18 lat i naukę, dlaczego więc teraz kobiety nie mogłyby pomóc? Jesteś kobietą, kończysz 18 lat, udajesz się na Komisje Zdrowotną i po skończonej nauce udajesz się na powiedzmy przyspieszone dwumiesięczne szkolenie pielęgniarskie po czym wysyłają Cię na obowiązkową służbę do jakiegoś szpitala na 10 miesięcy. Żołnierze dostawali jakieś grosze w postaci żołdu, to pielęgniarki dostawałyby coś na zasadzie stypendium, kilka stówek na miesiąc. Po odbyciu swojej służby, możesz zostać zawodową pielęgniarką. Co sądzicie o moim pomyśle?

#zdrowie #pytanie #sluzbazdrowia #polska #wojsko
  • 150
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jguten2: z-----y pomysł.
Żołnierz "opiekował sie" swoim karabinem, butami i łóżkiem (żeby było odpowiednio posłane). Pielęgniarki natomiast opiekują sie ludźmi.
W wojsku na malkontentów czeka musztra i wysokie kary (więzienia?) gdy nie słuchasz przełożonych. Jesli jesteś frustratem i generalnie nie nadajesz się do wojska to możesz sie wyżyć na współspaczach, butach itp a takie pielęgniarki mogłyby sabotować chorych.
Nie każdy sie na pielęgniarkę nadaje, nie każdy ma niska wrażliwość na
  • Odpowiedz
A tym emerytom co tak krzyczą o przywróceniu służby obowiązkowy przydział przy sprzątaniu miasta
Tak wyglada moj pomysł konczysz 75lat (kobieta i mężczyzna) chcesz isc na emeryturę to najpierw 12 miesięcy sprzątasz chodniki i trawniki zamalowujesz graffiti itd
Oczywiscie mozna sie ubiegać o zwolnienie zdrowotne ale tu oczywiście wymagania musza byc odpowiednio niższe niz do wojska z uwagi na mało wymagajace prace( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@jguten2: Bait w hui i w sumie szanuję. Ale to chyba sprawa mężczyzn, że od tylu lat dają się robić w bambuko i nic z tym nie robią, że w każdej chwili mogą ich wziąć przymusowo do woja. Babki umieją jakoś dbać o swoje sprawa i wyszły masowo na ulicę, gdy chcieli zaostrzyć ustawę aborcyjną. Twój pomysł to piękny przykład "ja mam c-----o, więc inni niech też tak mają".
Plus
  • Odpowiedz
A tym emerytom co tak krzyczą o przywróceniu służby obowiązkowy przydział przy sprzątaniu miasta

Tak wyglada moj pomysł konczysz 75lat (kobieta i mężczyzna) chcesz isc na emeryturę to najpierw 12 miesięcy sprzątasz chodniki i trawniki zamalowujesz graffiti itd

Oczywiscie mozna sie ubiegać o zwolnienie zdrowotne ale tu oczywiście wymagania musza byc odpowiednio niższe niz do wojska z uwagi na mało wymagajace prace( ͡º ͜ʖ͡º)

Mialem oczywiscie na
  • Odpowiedz
Jako że w Polsce mamy problemy w służbie zdrowia postanowiłem podzielić się moim pomysłem jak trochę polepszyć sytuacje pacjentów w naszym pięknym kraju.


@jguten2: Nie, nie możemy strzelać do ludzi (,)
  • Odpowiedz
@jguten2: Nierealne z punktu widzenia art. 65 KON STY TU CJI:

1. Każdemu zapewnia się wolność wyboru i wykonywania zawodu oraz wyboru miejsca pracy. Wyjątki określa ustawa.

2. Obowiązek pracy może być nałożony tylko przez ustawę.

Przy czym w ust. 2 chodzi o obowiązek pracy określony w wyroku karnym.
  • Odpowiedz
Jak nikt na to nie pójdzie? A czy przed poborem do wojska ktoś się pytał facetów czy chcą iść? Obowiązkowa to obowiązkowa.


@jguten2: dlaczego z Was są takie incele i czujecie jakąś pokoleniową potrzebę wyżywania się na kobietach?
  • Odpowiedz