Wpis z mikrobloga

Jako że w Polsce mamy problemy w służbie zdrowia postanowiłem podzielić się moim pomysłem jak trochę polepszyć sytuacje pacjentów w naszym pięknym kraju. Brakuje pielęgniarek, tak? Więc ja wprowadziłbym Obowiązkową Służbę Zdrowotną dla #rozowepaski . Kiedyś do wojska szedł prawie każdy młody #niebieskiepaski który skończył 18 lat i naukę, dlaczego więc teraz kobiety nie mogłyby pomóc? Jesteś kobietą, kończysz 18 lat, udajesz się na Komisje Zdrowotną i po skończonej nauce udajesz się na powiedzmy przyspieszone dwumiesięczne szkolenie pielęgniarskie po czym wysyłają Cię na obowiązkową służbę do jakiegoś szpitala na 10 miesięcy. Żołnierze dostawali jakieś grosze w postaci żołdu, to pielęgniarki dostawałyby coś na zasadzie stypendium, kilka stówek na miesiąc. Po odbyciu swojej służby, możesz zostać zawodową pielęgniarką. Co sądzicie o moim pomyśle?

#zdrowie #pytanie #sluzbazdrowia #polska #wojsko
  • 150
  • Odpowiedz
@Pomagier i dlatego byłyby kategorie. A zajmowaly by się dajmy na to pacjentami, a D czy ile by ich bylo, zgonami, myciem, szykowaniem lozka bo tym jak denatowi puszcza zwieracze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@jguten2: to miałaby być forma zemsty za nie-gnębienie drugiej połowy społeczeństwa za czasów poboru?
Nie potrafię sobie wyobrazić innego powodu dlaczego chciałbyś wprowadzić równie nieskuteczny, równie niesprawiedliwy i równie niemoralny system.
  • Odpowiedz
@jguten2 ja myślę, że to nie jest dobry pomysł. Zacznijmy od tego, że ktoś się boi wbijać igieł, widzi krew i mdleje na ten widok i co wtedy ma zrobić? Chciałbyś żeby taka pielęgniarka się Tobą zajmowała?
Kiedyś mogli tak zrobić, skoro była służba wojskowa, ale nie zapominaj, że to były czasy, gdzie kobiety miały głównie zajmować się domem i rodzić dzieci a mężczyźni mieli być głową rodziny. Teraz czasy się
  • Odpowiedz
@PNiedziel: szczerze to czy nikt nie zauważył że to pdk bardziej mnie martwi w stronę kobiet które nie są zdziwione takim wpisem na wykopie i myślą że to na serio czy mężczyznami którzy serio to kupili i już się cieszą i planują
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jguten2: nie mogę się doczekać aż będę skazany na opiekę przez osobę która została do tego zmuszona, która być może zupełnie się do tego nie nadaje i nie ma podejscia
  • Odpowiedz
@paulinnaa: a co jeśli ktoś miał lęk wysokości i go dawali do brygady desantowej ? albo klaustrofobie i wciskali go do czołgu? nikogo to nie interesowało czy się boisz czy nie... Fakt obowiązkową służba pielęgniarską była by niewypałem ale czemu by nie zrobić obowiązkowej służby wojskowej ale dla kobiet ? mamy równo uprawnienie przecież.
  • Odpowiedz
@MPXD: Jeśli patrzeć po Internecie, zwłaszcza na Facebooku, to widoczna jest jednak przewaga kobiet.

Co do komentujących, to większość niebieskich wyczuła o co chodzi i kontynuują zarzutkę opa.
  • Odpowiedz
@Witaminae mimo wszystko ja jakbym miała lęk wysokości czy klaustrofobię, to wolałabym to, niż żeby kazali mi igły komuś wbijać
Ja nie jestem za obowiązkową służbą wojskową w obu przypadkach akurat. Powini iść tam Ci, którzy chcą służyć, osoby z powołania, z dobrą psychiką i tacy, którzy właśnie są w stanie pokonać swoje lęki. Bo nie każdy się nadaje do tego akurat (mówię tu o facetach i o kobietach)
  • Odpowiedz