Wpis z mikrobloga

@x-kom macie Wy #rigcz ?
3 tygodnie temu, powtórzę: 3 tygodnie temu, dokładnie 16 lipca zamówiłem w @x-kom części do #pcmasterrace.
W momencie zamawiania *wszystkie* artykuły miały status:

Zamów dziś, odbierz po jutrze


Po złożeniu zamówienia dowiedziałem się, że:
- RAM (Corsair 32GB 3000MHz Vengeance LPX Black)
- GPU (Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC WHITE 8GB GDDR6)
- CPU (AMD Ryzen 7 3700X)
Będą dopiero na 31 lipca - czyli *dwa tygodnie* czekania na części xD

Poczekałem cierpliwie.
31 lipca dowiedziałem się, że:
- RAMu dalej nie ma ale *może* będzie za 2 dni xD
- GPU nie ma i *nie wiadomo kiedy będzie* xDDDDDDDDD

Pierwszy plot twist:
Na początku sierpnia cena RAMu poszła w górę. Tak, tego RAMu którego nie mają xD

Drugi plot twist
5.08 na infolinii dowiedziałem się, że:
- Z GPU jest *globalny problem z dostępnością*
- Nie wiadomo kiedy będzie
- Nie wiadomo który jestem w kolejce
- Rabat na inne części za 3 tygodnie czekania na GPU nie przysługuje

Trzeci plot twist
Wczoraj zamówiłem to samo GPU w @Komputronik_pl i co? Dzisiaj czeka na mnie w salonie xD
Można? Można. Globalny problem z dostępnością xD Raczej foch dostawcy na #xkom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodatkowy plot twist:
Zamówiłem też monitor Della. Gdybym nie sprawdził (odpakował go) w salonie to kupiłbym model ze zwrotu, który wyraźnie był używany, a opakowanie było klejone taśmą malarską.
Sprzedawca zdziwiony, że nie chce go odebrać xD Kup nowy, dostań używkę. Taki @Komputronik_pl czy inne #morele piszą, że sprzęt ze zwrotu i dają niższą cenę.

#protip numer 1: *Zawsze* sprawdzajcie sprzęt przed odbiorem.
#protip numer 2: To, że @x-kom ma na stronie status Zamów dziś, odbierz po jutrze wcale nie znaczy, że tak będzie bo może się strona nie odświeżyła (słowa konsultanta).

#gorzkiezale #zalesie #komputery #problemypierwszegoswiata
  • 13
@mbielejewski: #!$%@? ten pseudo serwis non stop na wykopie, znaleziska i wpisy non stop lądują na głownej a i tak dalej tam zamawiacie, dalej się "parzycie" i dalej popełniacie te same wpisy...

Syndrom Sztokholmski?
Guilty Pleasure?
@Shewie: Ale nie żyjemy już w PRLu i nie mówimy do siebie per obywatelu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To nie moje pierwsze zamówienie w X-kom i nigdy żadnych problemów nie było aż do teraz.
Zasadniczo każdy sklep ma coś za uszami i na każdy ludzie sklep wylewają smutki.
@mbielejewski: Przepraszamy za wszelkie niedogodności które wynikły podczas realizacji Twojego zamówienia. Prosimy o podesłanie jego numeru w wiadomości prywatnej, chcielibyśmy bliżej przyjrzeć się całej sprawie