Wpis z mikrobloga

101 najlepszych CRPG według RPG Codex - nowa lista! Wiele tytułów, konfrontacja klasyków z nowymi pozycjami! Prawdziwa gratka dla każdego fana erpegów! Jaki system był najpopularniejszy? Na co w opisach zwrócono uwagę przy poszczególnych tytułach?

Zapraszam do listy i do wykopywania znaleziska! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

LINK: https://www.wykop.pl/link/5076895/101-najlepszych-crpg-wedlug-rpg-codex-tym-razem-z-najnowszymi-tytulami/

#crpg #rpg #gry #staregry #mirkoreklama
Pobierz Lisaros - 101 najlepszych CRPG według RPG Codex - nowa lista! Wiele tytułów, konfront...
źródło: comment_6acGZdf9RWxh5D7S5lHB8VMYOgw66dtr.jpg
  • 53
@Lisaros: Pathfindera mam, czeka w kolejce do ogrania, ale z tego co widzialem to chyba najlepsza adaptacja erpega i ruleset pozwala na tworzenie zajebiscie odjechanych postaci pod wzgledem mechaniki. Naprawde, da sie nawet zrobic postac pod atak z zaskoczenia przy uzyciu czarow dotykowych i promieni. Idealna gra dla powergamerow i to moglo przewazyc.

P:T skończyłem z 6 razy, Baldura 2 prawie 30. Mnie przyciaga dobry gameplay, metaplanowanie w czasie przechodzenia gry
@Silvaren: u mnie podobnie, dlatego nie będę wracał już na przykład do Kotora 2, historia tam opowiedziana jest fenomenalna, ale już ją dobrze znam, a gameplay nie jest niestety rozbudowany.
Wchodze na wykop, są powiadomienia hmm ciekawe. O #crpg! @Lisaros! Znalezisko! Coś się dzieje, obudź się Neurohaox to pilne! Już się człowiek napalił, a to tylko opisy z głosowania phi!


Osobiście w liście cieszy mnie pozycja NieR bo głosując myślałem, że raczej nie ma szans na znalezienie się w tym zestawieniu, ale widocznie nie jestem aż tak osamotniony w dobrej ocenie tego tytułu.

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lisaros: Underrail dość wysoko a jak pierwszy raz zobaczyłem tę grę to myślałem że to jakieś słabe early access. Grałem około 50 godz i czułem że nawet połowy nie odkryłem, a ostatnio widziałem że wyszedł dodatek to jest teraz jeszcze większa. Nie wiem czy znowu spróbuje tej gry bo jest wręcz gigantyczna, ale bardzo przyjemna gierka ogółem
@Lisaros: Dziwię się trochę, że DX:HR czy System Shock 2 znajdują się w tym rankingu i to dość wysoko. O ile dobrze pamiętam, to ludzie na Codexie byli dość negatywnie nastawieni do tych gier.
Fo2 gorszy of Fo1


@zavalita: Na to akurat są dobre argumenty. F1 w przeciwieństwie do dwójki miał bardziej konsekwentny klimat i ton (brak łamania czwartej ściany dla samego faktu łamania czwartej ściany, nie było tak wiele i tak nachalnych odniesień do popkultury), lepiej poprowadzoną fabułę (skupiona, wątek główny z pobocznymi się przeplatają dużo bardziej niż w dwójce, antagonista jest bardziej rozwinięty oraz jego wpływ jest bardziej odczuwalny w toku gry niż
@Oak_: Te wszystkie elementy są wybitnie subiektywne i nie bronią się w dyskusji osób o odmiennym na nie spojrzeniu. Większa konsekwencja w klimacie może być traktowana jako mniejszą różnorodność świata przedstawionego, większą jego monotonię i przez to mniejszą wiarygodność. Jeżeli chodzi o fakt łamania czwartej ściany to robią to jedynie postaci zupełnie nieistotne z punktu widzenia fabuły (losowe ćpuny z jedną spośród kilkudziesięciu randomowych kwestii, dzieci Wrighta w Reno i Oświecony
Te wszystkie elementy są wybitnie subiektywne i nie bronią się w dyskusji osób o odmiennym na nie spojrzeniu


@zavalita: Tak stawiając sprawę, to (jeśli się mocniej zastanowisz) dojdziesz do wniosku, że jakiekolwiek kryteria byś nie ustalił, to jednak ocena będzie zależeć od tego czy ktoś je ceni, jest względem nich neutralny czy też ich nie lubi. Innymi słowy to żaden argument.

większą jego monotonię i przez to mniejszą wiarygodność


Mógłbym zrozumieć