Wpis z mikrobloga

Mirki, mam #pytanie i prośbę o radę. Muszę się dostać do swojej własnej piwnicy a zgubiłam klucze. Jak najłatwiej i najtaniej to zrobić? Poniżej pic zamka. Jest kłódka i wyżej zamek, z którym raczej nie powinno być problemu.

Moje opcje i pytania do nich:
1. Ślusarz (ile to może kosztować?)
2. Wytrych ew. bump key i próbować otworzyć (przy okazji - jest ktoś może z #poznan kto sie bawi w takie rzeczy i ma pożyczyć?)
3. Przeciąć kłódkę nożycami (pytanie jak wyżej - ma ktoś w Poznaniu do pożyczenia ew. czy jest miejsce gdzie takie coś można wypożyczyć?) a zamek próbować wyłamać
4. Przeciąć śrubę na skoblu i wyłamać skobel razem z kłódką

#budownictwo #slusarstwo
Pobierz gorzka - Mirki, mam #pytanie i prośbę o radę. Muszę się dostać do swojej własnej piwn...
źródło: comment_acuTXJbO5vSV7sJAKHzbCA9ELHMVnRRr.jpg
  • 32
@gorzka: brzeszczot bez rączki za 3-5zł i pożyczyć wiertarkę żeby zamek rozwiercić. Możesz potem nowy dokupić ale po co jak jest kłódka (chyba, że coś wartościowego tam będziesz trzymać)
@gorzka: weź, młotek i #!$%@?. Tydzień temu tak otwieralem dużo masywniejszą kłódkę bo pękł mi klucz. Jak dobrze trafisz to w 10 sekund będzie po zawodach.
@kromkas: jutro sprawdzę co z prądem, bo nigdy mi nie był potrzebny. Dzięki tak w ogóle. Spróbuję jeszcze może najpierw powyższych rad z brzeszczotem czy wyłamaniem młotkiem.

weź, młotek i #!$%@?.

@BQP: w którym miejscu tak mniej więcej?
@gorzka wytrych. Piny podniesiesz nawet spinaczem rozgiętym a pressure key z kawałka blaszki płaskiej - polecam stare pióro od wycieraczki samochodowej, ale można zrobić z byle czego, nawet że spinacza.
Obejrzyj jakiś gif jak działa zamek i do dzieła.
Ja tak się pozbyłem kłódki w ogrodzie i szafkę otwierałem.
@BQP: otworzyłam, z pomocą znajomego który - jak się okazało - zajmuje się takimi rzeczami. Dzięki tak czy owak za radę, zostawiam wpis bo może mi się jeszcze przydać w przyszłości :-)