Wpis z mikrobloga

Mirki, mam #pytanie i prośbę o radę. Muszę się dostać do swojej własnej piwnicy a zgubiłam klucze. Jak najłatwiej i najtaniej to zrobić? Poniżej pic zamka. Jest kłódka i wyżej zamek, z którym raczej nie powinno być problemu.

Moje opcje i pytania do nich:
1. Ślusarz (ile to może kosztować?)
2. Wytrych ew. bump key i próbować otworzyć (przy okazji - jest ktoś może z #poznan kto sie bawi w takie rzeczy i ma pożyczyć?)
3. Przeciąć kłódkę nożycami (pytanie jak wyżej - ma ktoś w Poznaniu do pożyczenia ew. czy jest miejsce gdzie takie coś można wypożyczyć?) a zamek próbować wyłamać
4. Przeciąć śrubę na skoblu i wyłamać skobel razem z kłódką

#budownictwo #slusarstwo
gorzka - Mirki, mam #pytanie i prośbę o radę. Muszę się dostać do swojej własnej piwn...

źródło: comment_acuTXJbO5vSV7sJAKHzbCA9ELHMVnRRr.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@gorzka: Kłódkę zwykłym brzeszczotem możesz ściąć(znam ludzi co potrafili zwykłym nożem kuchennym z ząbkami), możesz też podważyć czymś - najlepiej łomem.
A ten zamek to albo na chama z kopa albo jakiś wytrych/ślusarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gorzka: Idź do sąsiada, niech zejdzie z młotkiem i przecinakiem, raz dwa walnie w kłódkę i po problemie. A górny zamek niech rozwierci wiertarką:)
  • Odpowiedz
@gorzka: jak tania klodka to wez zapalniczke, plomien ustaw zeby podgrzewal zamek. Po ok. 10s podgrzewania uderzyc czyms w klodke od gory lub pociagnac kombinerkami i otworzy sie klodka (w srodku jest plastik ktory trzyma zapadke od ucha i pod wolywem temp wyrwiesz ucho z zapadki)
  • Odpowiedz
@gorzka: miałem miecha temu podobny problem,tylko ze górny zamek to był na taki stary szeroki klucz ;) klucz gość dorobił za 15ziko,a kłódkę otworzył za 25 ziko ;) tak ślusarz
  • Odpowiedz
@gorzka kłódkę możesz uciąć nożycami czy szlifierką , a górny zamek można rozwiercić w odpowiednim miejscu wkładasz obojętnie jaki klucz który pasuje to zamka i normalnie przekręcasz i Jesteś w środku.
  • Odpowiedz
@gorzka no taki sprzęt przyspieszył by sprawę ale jak na jeden raz kupić to bardziej opłaca się wezwać fachowca, a co do kłódki to żeby ją ominąć można by odkręcić ta śrubę z prawej strony i przekręcić czy wygiąć ta "zasuwe" co trzyma kłódkę.
  • Odpowiedz