Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #dungeoncrawler pograłoby się w takie cudo, nie? Ja bym pograł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odkurzyłem dzisiaj taki swój mały projekcik, koncepcję oldschoolowego #crpg w stylu graficznym #pixelart coś jak Ishar III, i gameplayu coś jak Anvil of the Dawn. Ekrany przedstawiające walkę z potworami wykonałem juz wcześniej, ten z żabą nawet wrzucałem, a dzisiaj dokończyłem tylko ekran stołu alchemicznego. W tle zrobiłem render sceny, (więc trochę #digitalart) coś jak w Might and Magic, stanowiącej tło dla mechaniki łączenia składników. Renderowałem na v-ray a nie klasycznie i dopiero gotowy efekt został wystylizowany poprzez skalowanie, obcinanie palety i ręczne poprawki. Postaci, przedmioty i w ogóle większość elementów wszystkich scen powstało na podstawie fotografii.
RealAKP - Mirki spod tagu #dungeoncrawler pograłoby się w takie cudo, nie? Ja bym pog...

źródło: comment_Po69jCH5dYFrizTAg5zztjR0UtkHmzs8.jpg

Pobierz
  • 9
@elementalista: Dzięki, może co jakiś czas coś dorzucę, może dodatkową postać, może jakiś loch nowy itd. Jeśli chodzi o korzystanie ze zdjęć, to generalnie tak to się robiło od zawsze, tyle, że wtedy, skanowało się materiał analogowy do kompa i na podstawie tego robiło to co dzisiaj nazywamy pixelartem a wtedy było po prostu grafiką w grach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RealAKP: A obczaję sobie na pewno! A nie myślałeś nad tym, żeby serio się zająć takim crawlerem? Może da się jakoś na silniku starych M&M albo czymś takim swoje rzeczy porobić. Ja bym się chętnie dołączył, sounds fun. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@elementalista: Zdaję sobie sprawę ile to by było pracy niestety. Mam sporo projektów, które czekają na moja wenę aktualnie i nie bardzo mogę sobie pozwolić na kolejny tak duży. A już nawet nie wspominam, że ni w ząb nie znam sie na programowaniu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Patiomkin: Dzięki! (σ ͜ʖσ)