Wpis z mikrobloga

Widzisz ogłoszenie o pracę na urzędniczym stanowisku za kwotę 5x lub 10x niższą wynagrodzenia miesięcznego? Np inżynier czegoś tam za 3000zł brutto?
Już tłumaczę.
Jest to oferta przygotowana pod konkretną osobę. Nikt się na takie coś zwykle nie zgłosi, skoro w innym miejscu z pocalowaniem ręki dostanie na start 5x tyle.
Ale jak już zgłosi się ta "wybrana" osoba to uwaga... po trzech miesiącach okresu próbnego stawka wynagrodzenia to nie 2600zł na rękę a np już godne 12000zł na rękę.

Dlaczego o tym piszę? Bo wielokrotnie widziałem znaleziska o tej tematyce, że wojsko czy inny urząd szuka frajera za 1700zł netto.
Otóż ten "frajer" jest przygotowany na 3 miesięczną wegetacje. Tak się robi od lat.

Jak będzie zainteresowanie to za kilka dni napiszę Wam o przetargach a dokładniej to przygotowaniu przetargu pod konkretne firmy lub firmę.
A gdyby coś to utworzę własny tag o takich tematach, układach itd.

#ciekawostki #praca #urzedasstory
  • 46
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Zarzutkakke: przekręty w administracji publicznej są na każdym kroku. Byłem na praktykach w starostwie i archiwizowałem projekt unijny "Moja Firma". Dostawało się 40k na otworzenie i zakup sprzętu do firmy, po roku można było wszystko sprzedać i mieć 40k na czysto. W projekcie brał udział syn radnego miejskiego, który otworzył sklep sportowy. Nietrudno się domyślić kto odkupił od niego cały sprzęt po roku - rada miasta ;) Miasto na zachodzie, niedaleko
@elementbn: U mnie w pracy zamawiamy trochę większy kaliber ( śmigłowce) i słuchaj tego.
NIE MOŻNA napisać chcemy np. Robinson 44 z autopilot klima glass cockpit itp bo tylko robinson spełniałby nasze warunki. MUSI być spełniona zasada konkurencyjności dlatego musimy wrzucać same parametry i modlić się by nie wygrał ta druga firma która się łapie ale ma gorszy sprzęt. POEBANE!