Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj na #wesele mojej kuzynki i pomijając to, że oprócz mnie jedynie 3 facetów wyglądało dobrze (na ponad 250 gości), nawet pan młody wyglądał jak wsiur (koszula w kolorze ecru, bladoróżowy krawat i do tego bukiecik w klapie xDD) to szczytem wszystkiego było to, że kilka razy usłyszałem uwagi co do mojego ubioru. Byłem ubrany zgodnie z wszystkimi kanonami mody męskiej, a i tak janusze i grażyny przyczepiali się o to, że miałem krzywo zawiązany krawat (four in hand, nie jest krzywy tylko asymetryczy), za krótkie spodnie (było lekko widać skarpetki, bo spodnie mocno slimowane), czemu nie zdejmuję marynarki (marynarki NIGDY się nie zdejmuje), kolorowe skarpetki (nie wiem co w tym złego).

I to wszystko usłyszane od ludzi w za dużych garniturach, #!$%@? w błocie butach, z kolorowymi przeszyciami i lamówkami na marynarkach (nie wiem kto to wymyślił). Jeszcze gdyby nic nie mówili to zrozumiałbym, ale ubrać się jak jakaś łajza i krytykować kogoś kto umie się ubrać to gruba przesada.

#modameska #ubierajsiezwykopem #zalesie #gorzkiezale #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  • 123
  • Odpowiedz
@PajonkGeniusz: z tym zdejmowanie marynarki to #!$%@?. Ta zasada odnosci sie do oficjalnych spotkan, a nie wesel na ktorych chcesz sie wesolo i luzno bawic. Ba powiem wiecej, nawet podwiniecie rekawow w koszuli jest jak najbardziej ok.
  • Odpowiedz
@Shatter: Na ślubie obowiązuje ubiór klasyczny, przynajmniej te najważniejsze osoby. Każda klasyczna marynarka ma butonierkę. Jak ktoś pojawia się w sportowej marynarce to jego wybór, ale dekorowanie jej kwiatami na przykład wkładając je do brustaszy z braku butonierki to w mojej opinii błazenada.
  • Odpowiedz
@PajonkGeniusz
Widzisz niektorzy ludzie maja jednak ciekawsze (inne) zajecia niz ciagle nadazanie za moda meska/zensks ;)
A skoro o tym tutaj napisales (mam na mysli ze tak bardzo byles poirytowany ubiorem innych osob a tak mocno zachwycony swoim) to na podstawie tego zgaduje ze inne dziedziny zycia u Ciebie mocno leza i ich niepowodzrnie nadrabiasz sobie dowartosciowujac sie tym jak to super sie nie ubierasz w twoim miemaniu - skoro chcialo Ci
  • Odpowiedz
@Juan_xD: krótki rękaw pod marynarką to już przegięcie, fakt ale co do przepoconych koszul to przecież od tego służą podkoszulki żeby pot się na nich zatrzymywał a nie wsiąkał w koszulę. Ale wg Ciebie to jak już się człowiek spoci to trzeba dalej grzać organizm, żeby jeszcze bardziej się spocić. No, no, super sprawa :)
  • Odpowiedz
@AntiAdzik: Wesela w środku tygodnia są ostatnio dość popularne bo te terminy są duuuuużo tańsze i lepiej dostępne. Korzystają z nich ludzie niezamożni lub ci którzy muszę się szybko hajtnąć bo np. wpadli ;) Znaczy nie żebym rozumiał szybki ślub z powodu ciąży ale byłem raz na takiej imprezie właśnie w środku tygodnia z takiego powodu.
  • Odpowiedz
@PajonkGeniusz: Raz, idąc na nieformalne spotkanie postanowiłem zawiązać krawat na szyszkę (nie znam fachowej nazwy). Wielu osobom się to podobało. Wtem podchodzi największa wsiura i sztywniara wśród zgromadzonych i podniesionym głosem mówi "O jezu. Jaki wstyd. Patrzcie! Założył krawat na drugą stronę!"
  • Odpowiedz
@PajonkGeniusz: gdybyś był spoko jako osoba, to nikt by się nie czepiał Twojego wyglądu - pewnie #!$%@?łeś ich swoim zachowaniem, więc chcieli Cię trochę sprowadzić na ziemię...
  • Odpowiedz
czemu nie zdejmuję marynarki (marynarki NIGDY się nie zdejmuje), kolorowe skarpetki (nie wiem co w tym złego).

@PajonkGeniusz: Zaraz, co? Marynarka, ok, jak ktoś jest na formalnym czy oficjalnym spotkaniu, na co wesele też się może łapać, ale kolorowe skarpetki? To jest zło jak uj.
  • Odpowiedz
@zmasowanyatak
Dalej nie wierze... przeciez na takie wesele nikt nie przyjdzie a jak juz przyjdzie to na pewno nic nie popije. Brac 2 dni urlopu w srodku tygodnia zeby przyjechac na czujes wesele w srodku tygodnia - kamann. To panstwo mlodzi faktycznie chyba musza miec noz na gardle i zero szacunku dla gosci.
  • Odpowiedz
@aldrael: kto ci powiedzial, że kogoś obowiązuje ubiór klasyczny?


@Shatter: nikt, ale otwórz oczy i zamiast bóldupić racz zauważyć, że niemal wszyscy w dniu swojego wesela kierują się ze strojem w stronę klasyki. Możesz się wstrzelić na taką okazję w adidaski i szorty jeśli chcesz i ci się podoba, to ostatecznie twój wybór, ale nie zakłamuj rzeczywistości dlatego że nie zgadzasz się ze zdaniem innych i twoja racja jest twojsza.
  • Odpowiedz