Wpis z mikrobloga

  • 3699
#zdrowie

Lekko ponad rok temu mój ojciec miał udar, nikt z domu sobie z tego nie zdawał sprawy i nie potrafił go rozpoznać. Na szczęście ja wiedziałem jak wyglądają objawy i od razu wezwałem pogotowie. Ratownicy z karetki stwierdzili, że to raczej coś innego. W szpitalu okazało się, że jednak miałem rację. Zareagowałem na tyle szybko, że obeszło się praktycznie bez większych konsekwencji, ojciec normalnie funkcjonuje, nie widać śladu po przebytym udarze. A skąd wiedziałem jakie są objawy? Bo tydzień wcześniej na portalu ze śmiesznymi obrazkami widziałem grafikę z objawami udaru mózgu. Załączam ją niżej, może komuś uratuje życie lub zdrowie. Pamiętajcie Mirki, osoba z udarem nie ma zazwyczaj pojęcia, że coś się dzieje złego i coś jest nie tak. Im szybciej zareagujecie tym większe szanse, że nie nastąpią nieodwracalne zmiany ( ͡º ͜ʖ͡º)
Shiv3r - #zdrowie 

Lekko ponad rok temu mój ojciec miał udar, nikt z domu sobie z te...

źródło: comment_62N5Y7j6fFeYTeh4eO5iP9k3AzMlTEgV.jpg

Pobierz
  • 107
  • Odpowiedz
@zarowix: nie ma za co. Zaznaczę tylko że jakbyście mieli podejrzenia co do udaru to warto walczyć o to żeby trafić do szpitala który robi trombolizy (na szczęście większość to wykonuje). Niestety też nie każdy pacjent się kwalifikuje. Alternatywą jest ....podanie aspiryny i czekanie co się stanie. Bo rekaniulizacacji pod angioCT raczej ciężko mówić, jako powszechnie dostępnym zabiegu

@Shiv3r: @Shatter: dla was którzy zapamiętali - napisałem
dorszcz - @zarowix: nie ma za co. Zaznaczę tylko że jakbyście mieli podejrzenia co do...

źródło: comment_uoKwkeGvNW5AAqr1dQHMGosGpcxg3h32.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Shiv3r: Pierwsze objawy nie zawsze takie są. Mój ojciec zanim dostał klasyczne objawy to dzień przed wymiotował, wyglądało to na zatrucie pokarmowe. W życiu nie podejrzewalbym, że to udar. Dopiero na drugi dzień pojawiły się klasyczne objawy, które od razu rozpoznałem.
  • Odpowiedz
@Shiv3r wczoraj akurat pochowali sąsiada, 6 tygodni leżał nieprzytomny po udarze w szpitalu i zmarł, szkoda chłopa bo dopiero 50 lat, ale z drugiej strony może dobrze dla rodziny bo opieka nad taką osobą to ogromne obciążenie..
  • Odpowiedz
@Shiv3r: moja babcia 85lvl miała udar rozmawiając ze mną przez telefon. Problem był taki, że byłem sam w domu, nie miałem drugiego telefonu, babcia na linii, a między nami 500 km. Usłyszałem jebnięcie jakby o ziemię/łóżko, babcia nie może zdania złożyć i co tu #!$%@? robić. Nie chciałem się rozłączać. Zacząłem #!$%@?ć do sąsiada, żeby dawał telefon i nie pytał, ale zanim podał komórę babcia się rozłączyła. No to 112,
  • Odpowiedz
@Shiv3r: Moja babcia miała udar przepowiadający (tzn. taki, po którym w ciągu 24h zwykle następuje zwykły, rozległy udar). Niestety, doktorka stwierdziła, że to na pewno nie udar. Mama mówiła, że przecież kącik ust opadnięty i ręce były trochę neisprawne, ale lekarka się upierała, że nie, ona przeprowadziła badania, to na 100% nie jest udar, ona jest pewna. Prawie równo 24h później babcia miała pełny udar i po nim drugi, obecnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
na portalu ze śmiesznymi obrazkami

Jak patrzę na tę grafikę to co weekend mam że znajomymi udar ;)
  • Odpowiedz