Wpis z mikrobloga

  • 3699
#zdrowie

Lekko ponad rok temu mój ojciec miał udar, nikt z domu sobie z tego nie zdawał sprawy i nie potrafił go rozpoznać. Na szczęście ja wiedziałem jak wyglądają objawy i od razu wezwałem pogotowie. Ratownicy z karetki stwierdzili, że to raczej coś innego. W szpitalu okazało się, że jednak miałem rację. Zareagowałem na tyle szybko, że obeszło się praktycznie bez większych konsekwencji, ojciec normalnie funkcjonuje, nie widać śladu po przebytym udarze. A skąd wiedziałem jakie są objawy? Bo tydzień wcześniej na portalu ze śmiesznymi obrazkami widziałem grafikę z objawami udaru mózgu. Załączam ją niżej, może komuś uratuje życie lub zdrowie. Pamiętajcie Mirki, osoba z udarem nie ma zazwyczaj pojęcia, że coś się dzieje złego i coś jest nie tak. Im szybciej zareagujecie tym większe szanse, że nie nastąpią nieodwracalne zmiany ( ͡º ͜ʖ͡º)
Pobierz Shiv3r - #zdrowie 

Lekko ponad rok temu mój ojciec miał udar, nikt z domu sobie z te...
źródło: comment_62N5Y7j6fFeYTeh4eO5iP9k3AzMlTEgV.jpg
  • 107
@Shiv3r: Ja eozpoznalem udar. Mój tata miał udar i ludzią na pogotowiu zajęło sporo czasu aby potwierdzić to co ja mówiłem. Podsumowując mój tata wszedł o własnych nogach normalnie na izbę przyjęć a jak go zobaczyłem po godzinie to wyglądał jak trup.
@Shiv3r: bardzo ważna sprawa:
Dzwonić po karetkę, nie wiezc samemu do szpitala.
Ja zrobiłem ten błąd przy tesciu, miałem kluczyki w ręku jak teściowa zawołała, że coś jest nie tak. Wsadziłem go do samochodu i dzida do szpitala. 5 minut i na sorze. Niestety szpital nie miał oddziału udarowego i musieli trzymać się rutyny, badania, tomograf itd. Dopiero po około 30 minutach karetka zabrała go do odpowiedniej placówki.
Lekarz powiedział, że
@kuplende: Zdziwiło mnie to że zwyczajnie tatę odprowadziłem na izbę przyjęć zaznaczając że to chyba udar. Ja laik rozpoznałem a oni musieli godzinę debatować aby to rozpoznać? Później jeszcze było bardziej śmiesznie bo neurologa wcieło i kolejnych kilka godzin musieliśmy na niego czekać...
@legionista1979: wiesz latwo powiedziec mial udar a zmarl z innego podowu a pozniej ktos rzuci oskarzenie ze jest niedouczony bo czegos tam nie rozpoznal. Druga sprawa ze nam sie wydaje cos proste a taki lekarz musi wiedziec co robi bo moze pogorszyc sprawe( mowie tu ogolnie) co nie znaczy ze moglo byc tak jak mowisz ale z doswiadczenia wiem ze nie zawsze cos co nam sie wydaje oczywiste takie jest
2014 rok, pęknięty tętniak, kilka tygodni śpiączki, w jej trakcie udar. W wieku 25 lat. Rok czasu wracałem do życia, ciężka, codzienna rehabilitacja, do tego uczenie się pisać, nauka słówek (bo nie wiedziałem jak się nazywa lew, kaczka czy tam pies) i tak dalej bo niektóre rzeczy mi wysiadły w głowie. Kiedyś zrobię AMA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Widzę, ze to dobre miejsce. Część objawów znam i wydaje mi się, że potrafiłbym rozpoznać udar... Jednak 22 lata temu jako nastolatek doświadczyłem następującej rzeczy: rano przed egzaminem miałem migrenę z aurą (o czym nie wiedziałem, że coś takiego istnieje), na egzaminie zauważyłem, że pisząc zjadam litery, następnie cale słowa, a na koniec siedziałem że sparaliżowana prawa strona ciała i brakiem widzenia w jednym oku. Jedyne co mogłem mówić to przekleństwa (tu
@Shiv3r: no dobra, jednak ja miewam co jakiś czas takie objawy i jest to tak zwana migrena z aurą. Lekarze rozkładają ręcę a ja dopóki jako tako mam to pod kontrolą (nauczyłem się jak łagodzić objawy) to jest wszystko ok. Także też nie ma co się dziwić, że jeden powie udar a inny migrena/coś innego.
@Shiv3r Moja mama miała zawroty głowy codziennie rano. Doszło już do tego że upadała przy wstawaniu z łóżka. Na oku śliwa jakby ktoś jej #!$%@?ł zdrowo. W sobotę #!$%@? zaciągnąłem ją do lekarza. Stojąc a ona siedząc uśmiechnęła się do mnie ... Już wiedziałem że będzie źle. U lekarza nie mogła się podpisać na wyraźne polecenie wystawił skierowanie do lekarza. Efekt był taki że Mama przed wejściem na sor wypaliła ostatnia fajkę