Wpis z mikrobloga

  • 3699
#zdrowie

Lekko ponad rok temu mój ojciec miał udar, nikt z domu sobie z tego nie zdawał sprawy i nie potrafił go rozpoznać. Na szczęście ja wiedziałem jak wyglądają objawy i od razu wezwałem pogotowie. Ratownicy z karetki stwierdzili, że to raczej coś innego. W szpitalu okazało się, że jednak miałem rację. Zareagowałem na tyle szybko, że obeszło się praktycznie bez większych konsekwencji, ojciec normalnie funkcjonuje, nie widać śladu po przebytym udarze. A skąd wiedziałem jakie są objawy? Bo tydzień wcześniej na portalu ze śmiesznymi obrazkami widziałem grafikę z objawami udaru mózgu. Załączam ją niżej, może komuś uratuje życie lub zdrowie. Pamiętajcie Mirki, osoba z udarem nie ma zazwyczaj pojęcia, że coś się dzieje złego i coś jest nie tak. Im szybciej zareagujecie tym większe szanse, że nie nastąpią nieodwracalne zmiany ( ͡º ͜ʖ͡º)
Shiv3r - #zdrowie 

Lekko ponad rok temu mój ojciec miał udar, nikt z domu sobie z te...

źródło: comment_62N5Y7j6fFeYTeh4eO5iP9k3AzMlTEgV.jpg

Pobierz
  • 107
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shiv3r: piona, u mnie babcia też takie obrazki widziała, więc rozpoznała u siebie udar, ale nie rozumiem czemu czekała z jego zgłoszeniem aż do następnego dnia.
Wyszła bez trwałego uszczerbku, ale objawy w sumie książkowe.
Także warto to znać, wiele nie trzeba, a można sobie i innym pomóc. Zawsze lepiej żyć zdrowo, jak byle jak.
  • Odpowiedz
w Koszalinie nawet z udarem na SORze czeka się 8-12h (historia teściowej znajomego). Powinni ten szpital zaorać i zrobić parking, chociaż byłby z niego jakiś pożytek.
  • Odpowiedz
  • 3
@Tomek7 Miałem mniej więcej taką samą sytuację, tyle że to załoga karetki zbagatelizowała stan mojej mamy. Stwierdzili, że to tylko udar cieplny i matka musi odpocząć. Wmówili to mojej starej i postanowiła przeczekac "złe samopoczucie". Przeczekała i odpoczeła tak że mam niepełnosprawną matkę i wyrzuty sumienia. Żałuję do tej pory, że się nie postawiłem i nie dopilnowałem aby trafiła do szpitala.
  • Odpowiedz
@ZmiksowanaFretka: a wiesz jak szybko umarł? bo ja wcale. Tak jak napisałem zmarł w samotności. Butelka niestety nie umiała mu pomóc i tej pomocy nie wezwała. Gdyby był z nami przynajmniej miałby pomoc.
  • Odpowiedz
@Shiv3r: moja babcia chodziła 3 dni po udarze, nikt nic nie zauważył bo od tygodnia się obraziła i do nikogo się nie odzywała więc każdy myślał, że dalej obrażona xDD, na szczęście chodzi ale nie umie już mówić i ogólnie zachowuje się dziwnie.
  • Odpowiedz
@Shiv3r Pozdro dla Taty! Ja też po udarze :) W porę pojechałam do szpitala i wszystko jest ok :) Czasem mam tylko zwiechy :) :) :) :) udar miałam w lutym :)
  • Odpowiedz
@polock: mama mojej bliskiej przyjaciółki miała udar, ten gorszy, bo krwotoczny.

Wracały razem autobusem, koleżanka wysiadła na swoim przystanku, a mama pojechała dalej.

I po 2 dniach (mama mieszka z babcią) dzwoni babcia, że mamy nie ma w domu od dwóch
  • Odpowiedz
@Shiv3r: Mając ok 13-14 lat będąc w szkole doznałem czegoś o wszystkich opisanych objawach, tj. drętwota jednej połowy ciała (już nie pamiętam której)- twarzy, ręki, nogi, niemożność wypowiedzenia prostych słów, prawie brak widzenia na jedno oko. Złapało mnie w czasie przerwy, przesiedziałem na dupie mówiąc tylko kolegom, że coś jest nie tak, zaczęło odpuszczać na lekcji i po ok 30 minutach wróciło do normy, zostały najwyżej jakieś zawroty głowy. Po
  • Odpowiedz
@dan3k: moj ojciec mial cos podobnego jak byl mlodym chlopakiem.

Tylko ze to byly inne czasy. Koniec lat 60 (tata urodzony w 50), ból głowy, wylew krwi w oku i paraliż prawej strony twarzy. Żaden lekarz nie wiedział co mu jest. Chodził na jakieś akupunktury, masaże... nic nie pomagało. Na noc musiał sobie robić okłady na oku, żeby nie wyschło.

Pewnego dnia z dupy samo
  • Odpowiedz