Wpis z mikrobloga

  • 3699
#zdrowie

Lekko ponad rok temu mój ojciec miał udar, nikt z domu sobie z tego nie zdawał sprawy i nie potrafił go rozpoznać. Na szczęście ja wiedziałem jak wyglądają objawy i od razu wezwałem pogotowie. Ratownicy z karetki stwierdzili, że to raczej coś innego. W szpitalu okazało się, że jednak miałem rację. Zareagowałem na tyle szybko, że obeszło się praktycznie bez większych konsekwencji, ojciec normalnie funkcjonuje, nie widać śladu po przebytym udarze. A skąd wiedziałem jakie są objawy? Bo tydzień wcześniej na portalu ze śmiesznymi obrazkami widziałem grafikę z objawami udaru mózgu. Załączam ją niżej, może komuś uratuje życie lub zdrowie. Pamiętajcie Mirki, osoba z udarem nie ma zazwyczaj pojęcia, że coś się dzieje złego i coś jest nie tak. Im szybciej zareagujecie tym większe szanse, że nie nastąpią nieodwracalne zmiany ( ͡º ͜ʖ͡º)
Shiv3r - #zdrowie 

Lekko ponad rok temu mój ojciec miał udar, nikt z domu sobie z te...

źródło: comment_62N5Y7j6fFeYTeh4eO5iP9k3AzMlTEgV.jpg

Pobierz
  • 107
  • Odpowiedz
@Shiv3r: nie wiem jak jest z młodymi osobami ale jak starsze osoby łapie udar to masz pewność, że zaatakuje znowu, leki i rehabilitacja pomagają, pewni wszystko zależy od wielu czynników
  • Odpowiedz
Wielki plusik ode mnie. Zawsze mnie wnerwia, że na biologii wciskają Ci w szkole bzrudy typu nazwy kości żaby, a nie uczą jak rozpoznać i jak się zachować w przypadku zawału czy udaru!

Ojciec miał wylew (udar krwotoczny) ponad 10 lat temu. Niestety uszkodzenia były bardzo rozległe. Do tego podczas zabiegu nastąpił komplikacje związane z narkozą. Lekarze kazali się pożegnać - był ksiądz, ostatnie namaszczenie itp.
Wyszedł (a właściwie go wynieśli) ze
  • Odpowiedz
@pharmaz0ne: Cofam to co napisałem. Objawy które opisała jednoznacznie wskazywały na na mikroudar, jednak faktycznie migrena z aurą ma jednakowe. Jak to teraz rozróżnić :)
  • Odpowiedz
@KootyCat @fenek11 z tego co wiem a znam problem tylko z jednej strony (mialem aure w tym roku 5 razy) objawy udaru zwykle nastepuja gwaltownie natomiast aura narasta dosc plynnie, pozatym udar "odbiera" a aura "daje" czyli udar odbiera czucie a aura daje dretwienie i mrowienie, udar odbiera wizje a aura daje np jasne plamy w oku. zaburzenia mowy wydaja sie byc identyczne
  • Odpowiedz
@Shiv3r: fajne są takie infografiki, a potem przywozisz babcię, która opisała ci swoj mikroudar, który miała dwa dni temu i termin badania ma wyznaczony na CITO (czyli za #!$%@? miesiąc)
  • Odpowiedz