Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#cloudcomputing #azure #microsoft #it

Witam
W kalkulatorze azure są opcje wyboru warstwy. Jest:
Basic
Niski priorytet
Standardowy

Kosztowo pomiędzy niskim a standardowym jest przepaść. Jak uruchomić wirtualna maszynę na warstwie niskiego priorytetu?
  • 10
@fudzi: Niski priorytet jest do Azure Batch i VM scale setów - nie użyjesz ich bezpośrednio. Po kosztach najtaniej maszynki serii B, dodatkowo wyłączane na noc np. Jaki masz scenariusz?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koliat: oh serio? A chciałem użyć ich do labowania. 4vcpu to mało jeżeli uruchomie windows server, Kali Linux i dodatkowo asa, router i switch.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fudzi: lab nie będzie Ci raczej działać 24/7 więc możesz dealkowac albo orac maszyny. Buduj z szablonu, dograj rzeczy skryptem albo trzymaj na Azure file share żeby tylko podmontowac do golej vmki skrypty czy soft. Za kilka godzin w miesiącu i tak wyjdą grosze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koliat: Czyli one są do wspierania "głównych" vm ? Można ich użyć do wzmocnienia mocą obliczeniowa zwykłej instancji ? Bo to też by mi pasowało.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fudzi: vmss nie użyjesz w ten sposób. Vmss skaluje się automatycznie np jako serwer webowy. Azure batch to klasyczny klaster obliczeniowy który np robi render
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koliat: a jednak da się tak użyć tych instancji. Zrobiłem 1 na niskim priorytecie bez skalowalności bo nie potrzebuję chyba. Śmiga aż miło i wkoncu mogę odpalić na eve-ng Kali Linux, windows 7, windows server kilka routerów i się bawić. Dam znać jak kosztowo wyjdzie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koliat: cześć założyłem instancje ds8v3 ( jakoś tak) z niskim priorytetem. Wczoraj wrzucałem 4 godziny pliki na serwer i naliczyło bagatela 0.5 euro.
A miałem komputer rozbudowywać ale widzę że się nie oplaca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fudzi: Pamiętaj że jeśli nie orasz maszyny a tylko dealokujesz to za dysk płacisz cały czas ;) Bez zabawy w low-priority też byś fortuny nie zapłacił, może 1 euro ;) Mówisz że chcesz labować sieci - w Azure może nie być to takie proste, pamiętaj że siedzisz w jednym wielkim SDNie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koliat: Wiem, jednak bez low priority wyszłoby 3x więcej. Nie używam żadnego load balancera ani innych VNF, wszystko dzieje się na 1 maszynie lokalnie. Na razie działa zobaczymy w przyszłości