Wpis z mikrobloga

Gdzie wybrać się na "wakacje życia"? Takie jedne najbardziej luksusowe ze wszystkich z pewnej okazji?
Warunki: prawdziwa piaskowa plaża i woda, do której można wchodzić (a nie tylko baseny hotelowe, bo basen to mam MOSiR niedaleko ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Przyjazne dzieciom, najlepiej z opcją all inclusive
Bez terrorystów goniących za strój kąpielowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Budżet: nie wiem, raczej do 20k za ok 7-10 nocy za rodzinkę 2+2 mikro bombelki
Miesiąc: dowolny
Klimat: ciepły
Polecacie jakieś miejsca?
#wakacje #podroze #podrozujzwykopem #kiciochpyta #turystyka

  • 35
@bukimi: dowiedz się czy twoje mikro bombelki łapią się na darmowe przeloty itp. Bo jeśli tak, to za 10k/osoba coś poszalejesz, za 5k/osoba już raczej słabo. Zastanowiłbym się nad wyspami tajlandii albo malediwami. Olej europę, jak wakacje życia to egzotyka jest w jakimś stopniu wskazana.
@wuju84: ale lot do polinezji to jest masakra,albo przez usa to wiza, albo przez australie/nowa zelandie
@bukimi
ja polecam np dominikane, bylismy z malym dzieckiem i bylo swietnie
mauritius tez rewelacja
bali - dzieciom sie mega podobalo
a jak blizej to Sardynia - moje ukochane miejsce, poludnie, okolice Villasimus
pieknie, po prostu pieknie, plaza jak z bajki, woda jak z bajki, jedzenie wspaniale
Mam nadzieję, że 20k to nie łapię się na "cebula deals" ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@bukimi: To zależy od regionu.

Malediwy są ok, oferuja piekne plaze, pewna pogode, ale tam kazda wyspa to w zasadzie resort, wiec jestes zamkniety i poza basenem resortowym i plaza resortowa masz male pole do popisu, bo to kraj muzulmanski.

Seszele sa ok, rowniez oferuja piekne plaze i swietna wode, ale tam
Nie planujemy opuszczać miasta. Trasa hotel->żarcie->plaża będzie wystarczająca.


@bukimi: Na Malediwach nie ma miasta, sa zamkniete resorty na wyspach z prywatna plaza (i wyspy lokalsów, które sa brudne i syfiaste). Ja bym tego nie nazywal wakacjami zycia, rownie dobrze mozecie jechac do Egiptu, tylko ze byloby taniej :p

Tak, Malediwy potrafia byc bardzo tanie (to biedny kraj) albo bardzo drogie (drogie Europejskie / Amerykanskie resorty). Oczywiscie bardzo latwo sie tez rozczarowac
@Dentka7: Niemniej jednak widzę plaże i woda na Malediwach są bajkowe, a w Egipcie takie "zwyczajne".
Ciekawe jak znaleźć w takim razie hotel, którego koszt odzwierciedla standard. Bo teoretycznie nawet taki za 20k może być po prostu biednym resortem z wysoką ceną :/
@bukimi: Tropikalna dzicz to rowniez m.in owoce i wynikajaca z tego jakosc jedzenia. Malediwy to niestety pustynia z palmami na środku oceanu, jedzenie tam jest bardzo slabe.
Na hotels.com (pierwsza strona z brzegu) pokazuje mi ceny nawet 3k za cały pobyt na Malediwach? :O


@bukimi: Byłem na tej wyspie 2 lata temu. To nie jest resort tylko wyspa gdzie żyją normalnie ludzie, ze szkołą meczetem i dwoma sklepikami. Dosyć czysto (z jednej strony wyspy przy brzegu było trochę śmieci. Cała wyspa do obejścia w 15 minut. Dwie małe plaże z czego jedna "bikini" czyli można się opalać w
źródło: comment_Lddey9zlOwyHSA4EWhg6UWQyhFat9PYX.jpg
ryż z tuńczykiem, tuńczyk z ryżem, ryż, albo tuńczyk


@x-odus: To faktycznie w sam raz dieta dla dzieci XD Piękne niebo! W sumie miejsce, gdzie widać gwiazdy nocą to x10 do uroku, bo w Polsce coraz trudniej o to.
@bukimi: o Panie, wlasnie wrocilem z Korfu i tylko motywujesz mnie by szybciej zrobic wpis na swoim blogu jak tam jest rewelacyjnie. Idealnie opisales to co tam bylo.

- plaza piasek, plytka, czteroletnie dziecko spokojnie wchodzilo na 20 metrow wglab wody i nadal stalo (zdjecie ponizej robilem stojac po łydki w wodzie)
- woda jak widac przezroczysta
- zdjecie wykonane tydzien temu, a "tłumy" właśnie jak na zdjeciu. spokoj i cisza
źródło: comment_DVR0fPt1Sg4X223qcnZRm95WebVXrCcZ.jpg
@konradk: Pewnie, że podawaj namiary. Nigdy nie korzystaliśmy z airbnb, muszę zobaczyć jak to działa.
A bez wynajmu auta nie ma transportu lotnisko -> hotel? Z wynajmem aut to bywają różne problemy też i więcej formalności do dopilnowania.
@bukimi: chata to jest ta:

https://www.airbnb.pl/rooms/18000999?source_impression_id=p3_1561970388_%2F9cWgovF7v5gODHB

telefon do wlasciciela (0030) 6932257635, email gpelekis@gmail.com Potwierdzam ze jest rownie zajebista na zywo. W lewej czesci wakacje sobie spedzaja tesciowie wlasciciela ale tak jak pisza ludzie w komentarzach: sa wielgachnym plusem! przynosili nam lokalne jedzenie (wiec czesc obiadow mielismy za free), uwielbiaja dzieci wiec sie z nimi troche bawia i ucza jezyka i traktuja cie naprawde jak rodzine. A przy tym wszystkim sa kompletnie
@bukimi: Mireczku, bardzo polecam Wam Dominikanę. Piękne, białe, piaszczyste plaże, woda ciepła i przejrzysta nawet na największych głębinach, wszędzie rosną palmy kokosowe a lokalsi sprzedają za grosze świeże kokosy z przepyszną wodą do picia, mnóstwo świetnych owoców, doskonały rum i cygara przemycane z Kuby, pojecie sobie owoców morza - w szczególności polecam lobstery, w miastach i okolicy hotelu czułem się dużo lepiej niż w państwach islamskich. No generalnie bajka ( ͡
@bukimi: polecam wyspy coocka. Byłem w styczniu tydzień i chyba ciężko o coś lepszego.
Tylko nie licz na hotel.
Wyspa po obwodzie to godzina jazdy, widoki bajka. Plaża piaseczek czysta woda i rafa koralowa. Jedzenie. W knajpach. Wszystko świeże prosto z morza.