Wpis z mikrobloga

Hmm, no dobra. Zastanawiam się, czy nie będąc żadnym olimpijczykiem ani wybitną jednostką, tylko zwykłym uczniem, który dopiero rozpoczyna programowanie itp, dałbym radę, bo z tego co słyszałem to bardzo trudno tam jest w porównaniu z innymi uczelniami. I głównie chodzi mi o pierwszy rok albo nawet semestr, bo jak to się przetrwa to reszta jakoś powinna pójść. Chciałbym wiedzieć, co tam sprawia też największe trudności, to bym jakoś to w wakacje
  • Odpowiedz
@8iklo: masz szansę o ile będziesz uczciwie pracować. Największe problemy na pierwszym semestrze są z pmatem i wpi. Skoro matematykę ogarniasz to pmat będzie łatwiejszy i zostaje wpi. Tam musisz po prostu ogarnąć c, jakieś struktury danych podstawowe, techniki algorytmiczne, wskaźniki i takie podstawowe rzeczy. Różne zadania z kolokwium i labów znajdziesz miedzy innymi na grupach na fb czy wazniaku
  • Odpowiedz
@8iklo: Uniwerek Warszawski to fabryka genialnych teoretyków / algorytmików. Mało praktycznego programowania. Chcesz dużo projektów / programowania idź na politechnikę - ale to juz zależy na kogo trafisz ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kumpel był zadowolony bo pisał dosyć złożone projekty, które wpłynęły na jego karierę.
  • Odpowiedz
@8iklo: Polsko Japońska jest też spoko - tylko napisze ponownie. Zależy od tego na jakich wykładowców trafisz. Niektórzy uczą rzeczy przydatnych bo sami na co dzień pracują z "żywym kodem". Możesz trafić na zwykłych wykładowców, którzy "produkcji" nie widzieli już od 15 lat i wtedy jest słabo.
  • Odpowiedz
@piotrlionel: nie zgodzę się z tym, że na MIMie jest mało programowania. Zależy, w którą stronę chce się pójść. Pewnie, że jest cześć teorii, której się nie robi na innych uczelniach ale jak się chcę to nie ma problemu, żeby zajmować się w większości programowaniem. Co roku dużo osób jeździ na staże do fb czy googla jako zwykli programiści a nie algorytmicy. Także wszystko zależy od tego co się chce
  • Odpowiedz
@Sachees: to zależy od tego jak szybko lapiesz i jakie masz już doświadczenie. Opłaca się być systematycznym i zacząć przygotowywać od początku bo dwa tygodnie przed egzaminem może być za późno. Od zmierzchu do świtu raczej pracować nie trzeba ale na imprezy też za dużo czasu nie ma. Wpi jest też o tyle specyficzne, że nie można z niego wziąć warunku także to powinien być raczej priorytet wszystkich na pierwszym
  • Odpowiedz