Wpis z mikrobloga

Mieli podpowiedzieli byście co to może być. Pacjent to peugeot 207 1.4 vti 95km. Bierze sporo oleju ale ponoć one tak mają ostatnio dziewczyna jechała nim zabarachkik i chodził jak by na 3cyl. Po ponownym odpaleniu wróciło do normy. Podpiąłem się pod obd błędy jak na zdjęciu. Czyli wypadł zapłon na 3i 4 cyl. Poczytałem trochę na forach i nie wiem w którą stronę iść czy powodem mogą być świece już zużyte czy raczej cewka. Doczytałem również że takie objawy daje uszkodzona pompa wysokiego ciśnienia jak i rozciągnięty łańcuch rozrządu. Choć tu chyba powinien wywalić błąd od wałków rozrządu. Może ktoś ma/miał styczność i będzie w stanie coś podpowiedziec. Narazie błędy wykasowałem nie pojawiły się żadne po krótkiej przejażdżce. Sam mam chęć zacząć od świec ale nie jestem pewny czy to dobra droga po tym wszystkim co przeczytałem mam mętlik.

#motoryzacja #diagnostyka #peugeot #samochody #elektromechanika
#mechanika
Bulcrock - Mieli podpowiedzieli byście co to może być. Pacjent to peugeot 207 1.4 vti...

źródło: comment_wFVweiVNakKT3WBLhxgClDZD7iH7grHU.jpg

Pobierz
  • 5
@Bulcrock Tylko mechanik, bo tak wymienisz połowę części i możesz nie znaleźć usterki. To może być w zasadzie wszystko. O ile lubię i potrafię sporo zrobić przy aucie, to takich rzeczy nie tykam, bo bez poprawnej diagnozy i możliwości podmiany części, to studnia bez dna. Zaczniesz od świec za kilkadziesiąt złotych, a skończysz na cewce za kilkaset.

Jedno, co możesz raczej wykluczyć, to rozciągniety łańcuch. Skoro go nie słychać (typowe terkotanie, przeważnie
Od samego początku denerwuje mnie ten silnik pobieranie 500ml na 1000km nie jest dla mnie czymś normalnym a niby ten silnik tak ma i to jest jeszcze malo