Wpis z mikrobloga

@deshix: Syf, dawniej pilem to litrami, teraz sporadycznie do czegos co nie obejmuje dieta. Za granica jest z czego wybierac, roznych smakow i firm jest mnostwo. Trzeba patrzec na zdrowie dlugoterminowo ;)
@deshix: Też ostatni się zdziwiłem. Pije sobie (myślałem) 1L ale jakaś taka mniejsza się wydaje. No ale #!$%@? tam, myśle sobie, dawno nie piłem bo głównie w puszkach albo 0,5 a tu taki zonk. W sumie dla mnie to nawet lepsze te 850. Tak idealnie żeby wystarczyło a żeby nie było szkoda wyrzucić..
aspartam powoduje raka,


poproszę dowody.

jest wiele badan na ten temat


link? i nie do pojedyńczego badania na próbie 100 osób, tylko do metaanalizy + poszczególnych badań ze szczegółowym opisem metodyki.

tylko firmy takie jak ta wymieniona placa spora kase zeby ich nie ujawniac,


a, no tak, spisek big pharmy, bo przecież wszyscy naukowcy to przekupne #!$%@?, a każdy uniwersytet chodzi na pasku The Coca Cola Company, do spółki z PepsiCo.

tak
@Mrbimbek: Dopuszczalna wartość aspartamu na dzień to 40-50mg / kg masy ciała.
Czyli dla chłopa, który waży 80kg to 3,6g (80 tabletek słodzika) aspartamu. Tyle słodzika odpowiada 350g cukru.

Puszka "coli" ma 115g (Pepis Max) do 155g (Cola diet) aspartamu.
Co nam daje około 23 puszek (8 lirów) coli dziennie, powodzenia z przekroczeniem takiej dawki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Są dziesiątki badań, że aspartam nie jest niezdrowy,
@eloar: to jest link do artykułu na temat słodzików, a nie badań

Increasingly, however, evidence suggests that consuming artificially sweetened products might be associated with an increased risk of being overweight or obese, although this is controversial.


co nie zmienia faktu, że słodziki nie powodują magicznie zmian w metaboliźmie. one MOGĄ wpływać np. na apetyt i kontrolę łaknienia. ale jak będziesz utrzymywać bf na poziomie 10-14%, to ryzyko nadwagi i otyłości
@deshix wszystkie literówki zostały zastąpione cichaczem 850ml. nie wszyscy o tym wiedzą, bo zamówiłem jakiś czas temu litrową cole w restauracji i otrzymałem właśnie 850ml
@aks_762: masz tam odniesienie do badań. arty takie dość dobrze podsumowują badania. Z resztą skoro można nabyć cukrzycę nadużywając cukru, to oszukując organizm, że podaje mu się cukier też można sobie zaburzyć gospodarkę hormonalną.

@deshix: do dupy z takim obniżaniem rozmiaru produktu przy zachowaniu pojemności. Moim zdaniem to jest oszustwo, bo wykorzystują niewiedzę klienta. jak pisze @Ebane cześć nie wie, część Ci nie powie. W restauracji akurat bym zwrócił uwagę,
Co za różnica jaka obietosc czy waga. Kupuj produkty w zależności zł/l lub zł/kg.

Inaczej już się nie da. Kiedyś było 100g czekolady jako standard, dziś są to wartości od 80-90g.
@deshix z tego co kojarzę cola w takich gównianych mniejszych pojemnosciach jest w dyskontach i na zamowienie dyskontów. Wiesz-robisz wielką promocję w biedronce a tam 850 zamiast litra. Zwykłe sklepy powinny mieć normalną 1L, ja taką kupuję cały czas w żabce ( i w sumie przerzuciłem się ostatnio na pepsi zero waniliową-smak mi odpowiada).
@aks_762: dodam, że według jednego z badań, z którym się zapoznałem, trzeba pić jakieś 16litrow coli zero codziennie przez długi czas, żeby aspartam stał się groźny dla zdrowia czlowieka