Wpis z mikrobloga

Krótkie pytanko z mojej strony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czemu wśród hardcorowych #pcmasterrace marka SilentiumPC jest uważana za syf i tani chiński szmelc. W szczególności obudowy, ale opinia o chłodzeniu (AIO, powietrznym też by się przydała).

#amd #intel #nvidia
  • 32
  • Odpowiedz
@iMarek22: Jak wejdziesz pod filmiku BlackWhiteTV, Dawida czy VBT to zawsze przy recenzji produktów SPC pojawiają się komentarze w stylu 'chiński syf' albo rebrandowany produkt.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NPC2137: bo w większości przypadków jest to rebrandowany produkt, nieprojektowany bezpośrednio przez SPC (a przynajmniej tak było jeszcze kilka lat temu). Czy jest badziewny? Raczej nie. W swojej półce cenowej poszczególne produkty są całkiem fajne. Inna sprawa, że nic nigdy od nich nie kupiłem, ale nie tak dawno temu poleciłem chłodzenie znajomemu i jest bardzo zadowolony.
  • Odpowiedz
@NPC2137:
SPC to tani i przeciętny sprzęt, ale jest dobry bo jest tani i przeciętny. Jak ktoś nie wymaga dużo to dostanie czego potrzebuje. Mam od nich klawiaturę TKLa na brownach za 200zł i jest spoko.
  • Odpowiedz
@NPC2137: co do obudów to jak potrzebujesz czegoś z niższej półki cenowej to są ok.
Ale jak w Aquariusie potrzebowałem zainstalować 2 chłodnice 280mm to bez wycinania nowych mocowań się nie obyło bo ktoś zapomniał że chłodnica jest dłuższa niż 2 wiatraki 140. Filtry przeciwkurzowe też mają najtańsze które znacznie ograniczają przepływ powietrza.
  • Odpowiedz
@iMarek22: Obudowa =/= PSU ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:. Sam mam od nich obudowę i jest całkiem spoko. Są 3 tryby pracy i się wentyluje na wszystkue sposoby. Miałem pare przygód z zasilaczami, więc nic piniżej Seasonica Bronze nie dałbym do skrzynki. Obecnie mam 750 Watt Platinium z gwarancją na 10 lat ( ͡ ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@CuckCuckKlan: ja mam teraz Supremo FM2 Gold i nie narzekam(chociaz przy zasilaczu to chyba na nic nie mozna narzekac xD)Tylko dlatego go wzialem bo mi poprzedny #!$%@? i dobrze, ze jakis porzadny byl to chociaz nic ze soba nie zabral xD
  • Odpowiedz
@NPC2137: Produkty SPC są po prostu "poprawne". Zarówno zasilacze jak i obudowy są dobrej jakości i utrzymują dobry stosunek cenowy do tejże. Sami korzystamy w większości z SPC i nie mamy problemów z nawałem zwrotów serwisowych ani niczego takiego. Wygląda to zupełnie jak przy innych markach, uważanych za lepsze. Opinie o których piszesz, bardzo często biorą się z zasady "widzisz plusa - plusujesz, proste" i wiele osób które piszą o chłamie
  • Odpowiedz
@NTT_System: Niestety poprawne to za mało by ludzie polubili dany produkt, bo większość szuka podzespołów oferujących najlepszy stosunek jakość/cena, a nie średniaczki. Co do YB, to jest w tym ziarno prawdy, bo żyjemy w takich czasach, a nie innych, co nie zmienia faktu, że można np. w tematach zasilaczy samemu pogrzebać i poczytać szczegółowe recenzje / procedury testowania na takim JohnyGuru.com. Z cyferkami się nie dyskutuje, szczególnie jak kilka różnych i
  • Odpowiedz
@CuckCuckKlan: Wyżej masz przykładowe testy naszych zasilaczy z dużą liczbą cyferek, z którymi jak mówisz, się nie dyskutuje. Możesz też łatwo sprawdzić które zasilacze są popularne np. w Polsce (morele, Euro jak i x-kom oferują możliwość sortowania po popularności) i łatwo będziesz mógł zweryfikować kwestię "poprawne to za mało by ludzie polubili dany produkt" :)
  • Odpowiedz
@NPC2137: Nie mamy wpływu na to co ludzie wypisują. Każda firma, a w tym i nasza, ma grupę swoich zadeklarowanych hejterów. Wierzymy jednak, że użytkownicy są w stanie samodzielnie zweryfikować prawdziwość takich twierdzeń choćby poprzez lekturę profesjonalnie przygotowanych testów, opinie w sklepach komputerowych (555 opinii ze średnią 5/5 sami byśmy nie nabili), jak i szybką próbę wyszukania analogicznego produktu "w chińskich katalogach". Polecamy zresztą to spróbować zrobić dla popularnych produktów jak
  • Odpowiedz
@SilentiumPC: Interesują mnie tylko zagraniczne strony z testami, ale zerknę na to. Z obiektywnych powodów i bez takich pasywnie agresywnych emotek. To wam nie pomaga w przekowywaniu mnie ¯\_(ツ)_/¯.

555 opinii ze średnią 5/5 sami byśmy nie nabil


Nie takie rzeczy można kupić za kasę w necie np. pakiety lajków ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
@LukasDiesel: Ja bym powiedział, że jak coś jest zbyt atrakcyjne cenowo to zapala się w naszym narodzie lampka, że ktoś chce nas orżnąć na tanich podzespołach, ale na 1 rzut oka tego nie widzimy albo mie znamy się na tyle czyt. gotowe zestawy komputerowe pt. GAMING MONSTER DOMINATOR Intel Pentium g4600 + GF GT 1030 (°° .
  • Odpowiedz