Wpis z mikrobloga

Pisze, bo juz mnie krew zalewa:

mam Kadjara w automacie.

Pros:
- ladny wyglad
- wygodny
- wzglednie pakowny dla 4-ro osobowej rodziny

Cons:
- start-stop zawsze wylacza silnik po zatrzymaniu auta, ale nie zawsze wlacza go ponownie
- start-stop dziala z takim opoznieniem, ze kierowcy za mna juz dostaja piany
- srodkowy ekran (z radiem i nawigacja) wylcza sie w przypadkowych sytuacjach podczas jazdy - trzeba sie zatrzymac, wylaczyc auto i wlaczyc ponownie, zeby znowu zaczelo dzialac
- bluetooth zrywa polaczenie - na odcinku 40km potrafi zerwac polaczenie 4-5 razy, czasem czesciej (2 telefony ios i 1 android)
- bluetooth czasem wogole nie laczy sie z telefonem (2 telefony ios i 1 android)
- audio stream ma problemy z przelaczaniem na kolejne/wczesniejsze utwory muzyczne jak podlacze apple music (nie sprawdzalem na androidzie)
- czujniki parkowania czesto nie dzialaja, co w polaczeniu ze slaba widocznoscia do tylu spowodowalo: wjechanie w slupek i raz w auto za mna, ale potrafia wykryc zdzblo trawy, albo ogranicznik parkowania
- przednie czujniki parkowania potrafia wykryc duchy
- klimatyzacja przestala dzialac ostatnio
- nie moge zmienic kilometrow na mile, co jest dla mnie sporym problemem, gdyz dosc czeso jezdze do UK sluzbowo
- auto regularnie serwisowane u dealera
- u dealera powiedziano mi, kiedy prosilem o update firmware’u, ze obecna wersja psuje wiecej niz naprawia (to juz 3cia taka sama odpowiedz

Bazujac na moich subiektywnych doswiadczeniach, szczerze odradzam cokolwiek z pod znaku Renault

#renault #motoryzacja #auto #auta
  • 110
Laguna 3 w październiku minie rok posiadania tego autka. rocznik 2008 zakupiony w NL z oryginalnym przebiegiem 180 tys oprócz wymieniania na bieżąco oleju do tej pory rypło się:

- zacisk automatyczny tylnego hamulca
- wysprzeglik
- komputer od sterowania systemem start stop
- czujnik ciśnienia doładowania

usterki mało kosztowne aczkolwiek mocno irytujące .... miałem kupić e39 3.0 diesel ale #rozowypasek się uparł ¯\_(ツ)_/¯
@imprrrr: Pocieszaj mnie dalej ;)

@violentj: Nie mam kluczyka, tylko przycisk start/stop i nie moge wylacyc w trakcie jazdy, nawet N nie moge ustawic bez wlaczonego silnika, ze jakos auto przepchnac jak potrzebuje

@bigos555: Odmowili - ze wzgledu na regulacje prawne - jak jest taki system w aucie, to nie moga go wylaczyc, bo bedzie to sprzeczne z jakimis tam emisjami.

@machalsky: chetnie uslysze, co mnie jeszcze czeka
@Mecowaty: Start stop musi się dać wyłączyć, chyba we wszystkich autach się da, poszukaj w instrukcji.

Ps na Twoim miejscu pozbyłbym się tego auta. Nie wiem czy jest Twoje czy kredyt, ale wypadałoby się go pozbyć i kupić coś innego.
@r5678: za pol roku wymienie. I szczerze - bede mial gdzies limity emisji i inne spierdioly. Patrze na uzywanego Toyota Landcruiser. Auto ma byc autem, a nie powodem do #!$%@? stresu, ze na skrzyzowaniu na autostradzie nawigacja mi zniknie.
Z tego powodu dosc komicznie to wyglada, bo nowoczesne auto a ja z uchwytem na telefon i nawigacja google, bo #!$%@? swojemu samochodowi ufac nie moge.
@Mecowaty: Moje doswiadczenia z pracy przy konstruowaniu samochodow mowia ze nigdy, przenigdy nie kupuje sie modelu ktory jest na rynku krocej niz 3 lata, najlepiej czekac do pierwszego lifta+1 rok. Mialem Renault Megane 3 i jedyny mankament z tych co wymieniles to czujniki parkowania z przodu po deszczu przez pare minut wariowaly.
Odmowili - ze wzgledu na regulacje prawne - jak jest taki system w aucie, to nie moga go wylaczyc, bo bedzie to sprzeczne z jakimis tam emisjami.


@Mecowaty: To pojedz do kogoś innego i wyłącz. Je też u innego mechanika wyłączałem bo w serwisie BMW zaśpiewali mi za to coś koło 1300zł.

Start stop musi się dać wyłączyć, chyba we wszystkich autach się da, poszukaj w instrukcji.


@r5678: Da się,
@Mecowaty: Spoko, za jakiś czas naprawią - to jest Renault xD

Jeździłem kiedyś nowym Clio, nowym bo z salonu i nowym, bo dopiero wprowadzili ten model. Miał taki #!$%@? system elektroniczny, ekran z tymi wszystkimi bajerami typu komputer, navi, audio, jakieś eco badziewia i inne cuda. Jakoś tam się to nazywało, wtedy nowość, strasznie reklamowane, nie pamiętam już.

No i to działało tydzień. Potem działało mniej więcej tak, jak opisujesz. Byłem
@bigos555: jak juz pisalem - w miejscu gdzie mieszkam, regulacje prawne zabraniaja wylaczac system redukujace emisje, jesli w takie zostal pojazd fabrycznie wyposazony - wiem - #!$%@?.

@kleiner_trottel: U mnie wykrywaja duchy w piekna, sloneczna pogode :D delaer tez probowal mi wmowic, ze po deszczu to normalne, nie wiedzial co odpowiedziec jak wsiadlem z nim do auta, zeby przestawic auto na parking techniczny i akuratnie wykrylo ducha :D mina bezcenna
@kleiner_trottel: hehe - wlasnie wahalem sie miedzy Kadjarem a Talismanem - wybralem Kadjara ze wzgledu na wyzsze zawieszenie.

od teraz tylko japonczyki. Moj wybor renault okazal sie porazka. Mam nadzieje, ze ktos, kto to wszystko czyta, dzieki moim doswiadczeniom uniknie sprowadzenia problemow na siebie.
@Mecowaty aż dziwne bo w zakichanej dacii doker można ręcznie wyłączyć start-stop, bluetooth działa jak marzenie, czujniki parkowania ani razu nie skłamały.

No ale dacia zionie plastikiem, jest taka średnio wygodna.

Kup sobie toyotę :p