Wpis z mikrobloga

Pisze, bo juz mnie krew zalewa:

mam Kadjara w automacie.

Pros:
- ladny wyglad
- wygodny
- wzglednie pakowny dla 4-ro osobowej rodziny

Cons:
- start-stop zawsze wylacza silnik po zatrzymaniu auta, ale nie zawsze wlacza go ponownie
- start-stop dziala z takim opoznieniem, ze kierowcy za mna juz dostaja piany
- srodkowy ekran (z radiem i nawigacja) wylcza sie w przypadkowych sytuacjach podczas jazdy - trzeba sie zatrzymac, wylaczyc auto i wlaczyc ponownie, zeby znowu zaczelo dzialac
- bluetooth zrywa polaczenie - na odcinku 40km potrafi zerwac polaczenie 4-5 razy, czasem czesciej (2 telefony ios i 1 android)
- bluetooth czasem wogole nie laczy sie z telefonem (2 telefony ios i 1 android)
- audio stream ma problemy z przelaczaniem na kolejne/wczesniejsze utwory muzyczne jak podlacze apple music (nie sprawdzalem na androidzie)
- czujniki parkowania czesto nie dzialaja, co w polaczeniu ze slaba widocznoscia do tylu spowodowalo: wjechanie w slupek i raz w auto za mna, ale potrafia wykryc zdzblo trawy, albo ogranicznik parkowania
- przednie czujniki parkowania potrafia wykryc duchy
- klimatyzacja przestala dzialac ostatnio
- nie moge zmienic kilometrow na mile, co jest dla mnie sporym problemem, gdyz dosc czeso jezdze do UK sluzbowo
- auto regularnie serwisowane u dealera
- u dealera powiedziano mi, kiedy prosilem o update firmware’u, ze obecna wersja psuje wiecej niz naprawia (to juz 3cia taka sama odpowiedz

Bazujac na moich subiektywnych doswiadczeniach, szczerze odradzam cokolwiek z pod znaku Renault

#renault #motoryzacja #auto #auta
  • 110
@samuraj24: sytuacja ma miejsce od samego poczatku, auto ma teraz 2,5roku. Ostatnio udalo mi sie wywalczyc update softu start-stop, to poprawka wyglada tak, ze poprostu nie wlacza sie tak czesto jak wczesniej, nato iast glowny problem jest nadal ten sam.
Poza tym auto jest regularnie serwisowane u dealera.

@leftfinger: auto zdawalo sie dobrym kompromisem zasieg/ladownosc/wygoda
@Mecowaty: nie jestem mechanikiem. Ale w oplu insygni i chevrolet captiva mam start stop. I w isygni miałem po jakimś tam czasie podobne objawy z start stopem jak ty - wymieniłem aku na nowy i problem znikł.
@ksiak: nie chce grzebac pod maska, a w kabinie mam tylko guziczek, ze za kazdym razem jak wlaczam auto musialbym go klikac

Gwarancja tak, tylko klima padla 3 dni temu, a w piatek jade na urlop. Serwis odmowil naprawy w tak krotkim czasie, a przedemna 1500km jazdy z dziecmi i psem :/

Ostatni serwis auta mial miejsce 3 miesiace temu.