Wpis z mikrobloga

Pisze, bo juz mnie krew zalewa:

mam Kadjara w automacie.

Pros:
- ladny wyglad
- wygodny
- wzglednie pakowny dla 4-ro osobowej rodziny

Cons:
- start-stop zawsze wylacza silnik po zatrzymaniu auta, ale nie zawsze wlacza go ponownie
- start-stop dziala z takim opoznieniem, ze kierowcy za mna juz dostaja piany
- srodkowy ekran (z radiem i nawigacja) wylcza sie w przypadkowych sytuacjach podczas jazdy - trzeba sie zatrzymac, wylaczyc auto i wlaczyc ponownie, zeby znowu zaczelo dzialac
- bluetooth zrywa polaczenie - na odcinku 40km potrafi zerwac polaczenie 4-5 razy, czasem czesciej (2 telefony ios i 1 android)
- bluetooth czasem wogole nie laczy sie z telefonem (2 telefony ios i 1 android)
- audio stream ma problemy z przelaczaniem na kolejne/wczesniejsze utwory muzyczne jak podlacze apple music (nie sprawdzalem na androidzie)
- czujniki parkowania czesto nie dzialaja, co w polaczeniu ze slaba widocznoscia do tylu spowodowalo: wjechanie w slupek i raz w auto za mna, ale potrafia wykryc zdzblo trawy, albo ogranicznik parkowania
- przednie czujniki parkowania potrafia wykryc duchy
- klimatyzacja przestala dzialac ostatnio
- nie moge zmienic kilometrow na mile, co jest dla mnie sporym problemem, gdyz dosc czeso jezdze do UK sluzbowo
- auto regularnie serwisowane u dealera
- u dealera powiedziano mi, kiedy prosilem o update firmware’u, ze obecna wersja psuje wiecej niz naprawia (to juz 3cia taka sama odpowiedz

Bazujac na moich subiektywnych doswiadczeniach, szczerze odradzam cokolwiek z pod znaku Renault

#renault #motoryzacja #auto #auta
  • 110
@Mecowaty: Co do bluetooth. W wielu samochodach jest problem z przerywaniem w tym np. bmw. Carplay czy android auto też w BMW przerywa i się rozłącza. Wiem małe pocieszenie, bo w moim renault działa BT od strzała od 3 lat w w obecnie 13 letnim samochodzie.
@montess99: ale Cie zapiekła dupka ze odpisujesz po tygodniu xD
Polecam przejechać się nowym mercem, porsche, a nawet fordem czy audicą a potem renówką z tego samego segmentu. Chce się płakać jak się patrzy na ergonomię, jakość wykończenia i ogólne poczucie badziewności... A mówiąc o japończyku nie miałem na myśli rdzewiejacej mazdy która przez Polaków z dziwnego powodu jest uznawana za markę premium, tylko np. Lexusa
A vaginiarzem nigdy nie byłem
@sztefen_muller: A kiedy miałem odpisać skoro z przypadku wszedłem pod ten tag akurat dziś i zobaczyłem ten jakże ciekawy post z komentarzami w skrócie nigdy nie kupuj francuza.
Nie ma takiego samego segmentu między renówką, a porsche, bo porsche to samochód klasy premium i te 100 k, które wydasz na Kadjara nowego w pełni wyposażonego, to za taką kasę kupisz może 8 letnie porsche, zresztą w ogóle co ty porównujesz. Nie
@Mecowaty: rozglądając się ostatnio za samochodem z wyprzedaży rocznika zauważyłem kilka fajnych ofert na Kadjara. Opinie są raczej pozytywne, ale znajduję wpisy takie jak Twoje. Czy dalej dealer nic nie zrobił z problemami które opisujesz?
@michal7: siemka Mirku,
auta pozbyłem się 1wszgo grudnia i jestem szczęśliwy.
dealer nic nie zrobił, aby usunąć problemy i ciągle taka sama śpiewka.
wierzę, że oferty na kadjara są atrakcyjne, bo ogólnie to #!$%@? auto
Aha - w ostatnim miesiącu wspomaganie kierownicy zaczęło buczeć dużo głośniej niż zawsze przy użytkowaniu - dealer twierdzi że to normalne...
nigdy więcej.