Wpis z mikrobloga

Mirki doświadczone w Data Science - czy możecie porównać program kursu bootcampa z Gdańska do podyplomówki z PW i ocenić jaki wybór jest lepszy?

Bootcamp "data science" z Gdańska skupia się na pythonie i jego bibliotekach, machine learning, AI. Więcej godzin warsztatowych, wyższa cena (12k), nie wiadomo kto prowadzi.
https://infoshareacademy.com/kursy/kurs-weekendowy_gdansk_data_science/

A podyplomówka "data science" na PW skupia się na R. Niższa cena (10k), więcej teorii, mniej godzin warsztatowych, poważniejsza kadra merytoryczna.
http://datascience.ii.pw.edu.pl/datascience.html#program

#programowanie #programista #r #python #datascience #analizadanych
  • 11
  • Odpowiedz
Stary za 12k to masz 3 kursy na udacity z tematyki ML, AI i jeszcze DevOps przykładowo, jak zrobisz u nich w rok trzy kursy to sami znajdą dla Ciebie pracę. Możesz jeszcze policzyć że 12k to +60 miesięcy kursów na Coursera. Nikt nie zrobi z Ciebie DS w 3 miesiące na to nie licz. Lepiej powoli a wytrwale iść do celu.
  • Odpowiedz
@kadbery: ja mam tylko porównanie PW z bootcampem Kodołamacza w Wawie. Bootcamp jest bardziej mięsny, nacisk na przetwarzanie danych. Podobnie jak Big Data na PW. Zarówno studia BD jak i bootcamp organizuje ta sama firma, stąd też kadra jest podobnego poziomu.

Nie wiem skąd hejt na bootcampy, znam ludzi którzy je kończyli i niekiedy pracę zaczynali jeszcze na kursie.
  • Odpowiedz
@agaq: hejt na bootcampy wziął się że środowiska HR, niektórzy ludzie przychodzą na rekrutację gówno potrafią ale uważają się za specjalistę bo skończyli bootcamp i daj im pracę
  • Odpowiedz
@agaq: właśnie wczoraj w nocy zrobiłam mały research na peju "Data Science PL" i znalazłam bootcamp kodołamacza. Organizuje go sages. A na stronie sagesa bardziej promują te podyplomówki z PW... Trochę konflikt interesów. Nie wiem teraz co osoba prowadząca w tej firmie obydwa te kierunki miałaby mi polecić. Data Science z kodołamacza też jest ukierunkowane na python, biblioteki pythona, ML.
Niestety nie mam tyle hajsu, żeby pójść na to i na
  • Odpowiedz
@mrocznapszczola: jasne, na necie jest w ogóle mnóstwo materiałów za free i realizuję je sobie równolegle. Zaletą czegoś stacjonarnego jest społeczność - mentor, do którego można uderzyć, inni uczący się ludzie, potencjalne kontakty biznesowe. No i ukierunkowanie na budowanie projektów do portfolio
  • Odpowiedz
@kadbery: Ten bootcamp to jest prawie wylacznie praktyka, a to na PW wyglada zdecydowanie jak teoria i glebsze wejscie w problematyke data science. Nie mowie ze praktyka nie jest potrzebna, ale po zrobieniu teorii twoj naklad pracy zeby przyswoic praktyke na pewno nie bedzie kosztowal tyle ile ten bootcamp
  • Odpowiedz