Wpis z mikrobloga

Napiszesz długi komentarz jasno objaśniający jak działa globalne ocieplenie, a dzban ogarnie, że się wygłupił i się musi jakoś bronić? Ch#j ku#wa, usuń komentarz! XD Kisnę. Ale specjalnie dla ciebie słoneczko napiszę to jeszcze raz :)

Pięknie się zaorałeś i pokazałeś ignorancję :) Uważam, że powinno się mówić o ''zmianach klimatu'', a nie o ''globalnym ociepleniu'', coby tacy mało inteligentni pokroju Aokxa mogli łatwiej załapać. Tak, klimat się zmienia sam, nawet erupcja wulkanu może spowodować zwiększenie statystycznej temperatury na całym globie, bądź ją obniżyć w przypadku dużego zapylenia powietrza, co zresztą miało miejsce, ale to nie znaczy, że tak gwałtowne i szybkie zmiany są normalne czy naturalne dla naszego klimatu. Tu nie chodzi o to, że jest 30 stopni i nikt nie mówi, że nigdy takie temperatury nie wystąpiły. Tu chodzi o ogólne, nagłe zmiany pogody oraz o to, przez ile dni się upały utrzymują. Tak gorące dni powinny się zamknąć w może 2 dniach, a tymczasem mieliśmy ciągłe upały, nawet powyżej 30 stopni, przez znacznie dłuższy okres.

Długie upały doprowadzają do gwałtownych burz i innych zjawisk meteorologicznych. Przecież to takie zajebiste dostać gradem wielkości jajka w ryj, samochód... :) Takie GWAŁTOWNE i NAGŁE zmiany klimatu nie są normalnie, ani naturalne i są zagrożeniem. Przyzwyczajenie się organizmów do jakichkolwiek zmian, w tym klimatu, to proces długiej ewolucji, a nie chwili. Takie zmiany pogody są zagrożeniem dla ludzi, zwierząt oraz roślin, bo organizmy nie będą miały szansy się przystosować w tak krótkim czasie.

Wklejasz tak durne obrazki, a tymczasem ceny owoców i warzyw sobie rosną, w dużej mierze z powodu długotrwałych i dużych susz, jakie miały ostatnio miejsce, bo większość roślin po prostu zdechła. Mam nadzieję, że jak nie będziesz miał co do garnka włożyć, to też będziesz podtrzymywał, że globalne ocieplenie to mit. Najwyraźniej foliowa czapeczka za mocno uciska.

A kto doprowadza do powyższego? Tak, ludzie i ich szkodliwa ingerencja w środowisko, na wiele różnych sposobów. No ale jak nie ma 3873824 stopni na plusie, to nie ma przecież mowy o ''globalnym ociepleniu'', to nie jest tak, że dzbany nie ogarniają, bo takie tematy przekraczają możliwości ich wątłych umysłów, nie nie nie.

Jak dla mnie jesteś dobrym kandydatem do tytułu dzbana roku. Reprezentuj godnie ten tytuł :)

A jeżeli ktoś ma deja vu, to:


#heheszki #bekazpodludzi #patologiazewsi #klimat #globalneocieplenie #takaprawda #oswiadczenie #pseudonauka #l-------------j
nightwitch95 - Napiszesz długi komentarz jasno objaśniający jak działa globalne ociep...

źródło: comment_l1VAUDFNeYgYwkyaTU1jcuKVDoEb0CvX.jpg

Pobierz
  • 162
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adam-photolive: Dopiero drugi, ale ten już raczej nie zniknie ( ͡º ͜ʖ͡º)

@NoMercyIncluded: Notatek to ja mam dużo przy takich ludziach, przy nim też, ale to akurat nie jest troll... popatrz na jego posty i się zastanów. Jak dla mnie to dzban, który się zamknął nie tylko w piwnicy, ale i w swoim umyśle i nie dopuszcza tam nic logicznego z zewnątrz (
  • Odpowiedz
@night_witch95: mnie ciekawi skad wiadomo ze faktycznie te nagle zmiany sa takie nagle. Temperatury na swiecie sa badane od ilu lat, 200? Co to jest 200 lat w skali planety. Moze takie cykle sa calkowicie normalne i wystepuja np co 500 lat.
Nie neguje globalnego ocieplenia, na logike skoro tyle syfu leci do atmosfery to musi to miec jakis wplyw ale wlasnie chodzi mi o to skad wiadomo ze jest
  • Odpowiedz
Naturalne są cykliczne i stopniowe zmiany klimatu, a nie n-----------e co godzinę inną pogodą ;)


@night_witch95: ale to nie jest globalna zmiana klimatyczna, tylko anomalia pogodowa.
  • Odpowiedz
@Pan-K: Nie, temperatury podlegają POMIAROWI od iluś tam lat, ale wyobraź sobie, że naukowcy mogą przeprowadzić badania na tysiące różnych sposobów i dzięki temu wiedzieć nawet jaka była temperatura setki lat temu. Choćby takie lodowce- badając najgłębsze warstwy lodu można uzyskać mnóstwo informacji na temat tego, co było kiedyś. Dlatego wiadomo, że zmiany klimatu są naturalne, są cykliczne, ale aktualnie je przyspieszyliśmy i są zbyt gwałtowne, a wszystko na wskutek
  • Odpowiedz
@symis: Anomalią pogodową może być tornado, tsunami spowodowane mega silnym wiatrem, gigantyczny grad itd- czyli pojedyncze przypadki, natomiast to, co widzimy jest zmianą na całym globie. Bo na pogodę wpływają właśnie te czynniki, o których mówimy. Tj przez ingerencję człowieka np taka dziura ozonowa się powiększa i sprawia, że do ziemi dociera o wiele więcej promieniowania słonecznego, wszystko się o wiele bardziej nagrzewa (pomijając już kwestię szkodliwości bezpośrednio dla nas-
  • Odpowiedz
@HalBregg: Tych najgłupszych nie, ale są osoby, które się nie zastanowią, zbyt ''na chłopski rozum'' pójdą, a tak może coś przemyślą. Z pozostałych pozostaje się śmiać i współczuć ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Moze takie cykle sa calkowicie normalne i wystepuja np co 500 lat.


@Pan-K: a może to Pan Bóg chucha i grzeje ziemię?

Doskonale znany jest mechanizm współczesnych zmian klimatu i wiadomo, że to działalność człowieka je powoduje.
  • Odpowiedz
@night_witch95: czy pomożesz mi, dyletantowi w tych sprawach, zrozumieć taki wpis dotyczący Golfsztromu? Cytat z https://www.crazynauka.pl/golfsztrom-gwaltownie-slabnie-a-od-niego-zalezy-klimat-europy/

Naukowcy spierają się jeszcze o przyczyny spowolnienia AMOC. Pierwszy z zespołów badawczych, o których tu wspomniałam, uważa, że jest to proces wywołany działalnością człowieka od początku ery przemysłowej, drugi zaś twierdzi, że początkowo było to zjawisko wynikające z przyczyn naturalnych. Tym niemniej naukowcy są zgodni co do tego, że AMOC osłabia się coraz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@night_witch95: ja to swoją drogą jestem ciekaw, czy te dwie prognozy są w ogóle z tego samego dnia, a nie np. z innych miesięcy, bo we wpisie ani na obrazku żadnych informacji o tym nie ma
  • Odpowiedz
a może to Pan Bóg chucha i grzeje ziemię?


@ghostface: zadalem normalne pytanie, nie znam sie na klimacie ale oczywiscie jakis madrala musi sypnac czerstwym tekstem. Patrze na nick, GHOSTFACE, pamietam rozmowe z toba x lat temu ktora byla najbardziej bezsensowna jaka prowadzilem na wykopie. Po tym idiotycznym komentarzu widze ze nic sie nie zmieniles.
  • Odpowiedz
naukowcy mogą przeprowadzić badania na tysiące różnych sposobów i dzięki temu wiedzieć nawet jaka była temperatura setki lat temu.


@night_witch95: dzieki, zawsze mnie to ciekawilo na czym opieraja swoje badania :)
  • Odpowiedz
@Pan-K: No ja ekspertem nie jestem, więc Ci ze szczegółami nie opowiem. Ale tak jak wspominałam, choćby badanie lodowców dostarcza mnóstwo informacji. Tak samo badanie głębokich warstw skał. I wiele wiele innych metod. To tak samo jakbyś się dziwił, że skąd wiedzą, sprzed ilu lat jest skamielina, skoro mają tylko kości, albo w ogóle jakiś tam malutki fragment ;) Jak dobrze poszukasz, to przypuszczam, że w necie znajdziesz dużo ciekawych
  • Odpowiedz
@Pan-K: masz dostęp do internetu, ogromnego źródła wiedzy, na wykopie było to tłumaczone wielokrotnie, nauka mówi wprost kto odpowiada za zmiany klimatu, a ty dalej spekulujesz, że może to jakiś magiczny cykl, którego nawet nie będziesz potrafił zdefiniować i który nikomu do głowy nie przyszedł. Przecież to jakiś absurd.
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: Tzn? Wydaje się to wszystko spójne, ale mogłam czegoś nie wyłapać. Jeżeli masz na myśli ostatni akapit i fakt ''braku pewności'', to pamiętaj, że takie zmiany kiedyś kiedyś kiedyś tam mogły być spowodowane właśnie jakimiś ekstremalnymi przypadkami, typu niezwykle silny wybuch wulkanu podnoszący temperaturę statystyczną. Takie coś mogło ruszyć zmiany. Ale znając cykliczność zmian i widząc to co się dzieje teraz... no sorry, ale widać, że człowiek to przyspiesza,
  • Odpowiedz
@night_witch95: Naprawdę aż tak się przejmować zdaniem Aoka? Przecież on przeważnie pisze różne głupoty dokładnie wiedząc, że to są jakieś głupoty, ale wie, że wywoła tym gównoburzę i tego oczekuje. Dając mu uwagę tylko to potwierdzasz ;d
  • Odpowiedz
  • 1
Czemu w Polsce usilnie stosuje się "zmiany klimatu" zamiast "ZMIANA klimatu"? Mówiąc o obecnym ociepleniu, warunkowanym głównie antropogenicznym wymuszeniem radiacyjnym, powinniśmy stosować liczbę pojedynczą.

  • Odpowiedz
@okradzione: Gdyby tak było, to by się nie oburzał, nie usuwał komentarzy (merytorycznych, a zostawiał takie typu ''ty dzbanie) i nie zgłaszał postu. Uwierz, ból d--y go złapał i on po prostu nie ogarnia, ze pisze głupoty ;) Takie jest moje zdanie.
  • Odpowiedz
masz dostęp do internetu, ogromnego źródła wiedzy, na wykopie było to tłumaczone


@ghostface: i z niego skorzystalem, zadalem pytanie na ktore dostalem odpowiedz. To ze ty znasz odpowiedz bo sie tym interesujesz to nie znaczy ze masz sypac glupimi tekstami jak ktos czegos nie wie.
  • Odpowiedz