Wpis z mikrobloga

Napiszesz długi komentarz jasno objaśniający jak działa globalne ocieplenie, a dzban ogarnie, że się wygłupił i się musi jakoś bronić? Ch#j ku#wa, usuń komentarz! XD Kisnę. Ale specjalnie dla ciebie słoneczko napiszę to jeszcze raz :)

Pięknie się zaorałeś i pokazałeś ignorancję :) Uważam, że powinno się mówić o ''zmianach klimatu'', a nie o ''globalnym ociepleniu'', coby tacy mało inteligentni pokroju Aokxa mogli łatwiej załapać. Tak, klimat się zmienia sam, nawet erupcja wulkanu może spowodować zwiększenie statystycznej temperatury na całym globie, bądź ją obniżyć w przypadku dużego zapylenia powietrza, co zresztą miało miejsce, ale to nie znaczy, że tak gwałtowne i szybkie zmiany są normalne czy naturalne dla naszego klimatu. Tu nie chodzi o to, że jest 30 stopni i nikt nie mówi, że nigdy takie temperatury nie wystąpiły. Tu chodzi o ogólne, nagłe zmiany pogody oraz o to, przez ile dni się upały utrzymują. Tak gorące dni powinny się zamknąć w może 2 dniach, a tymczasem mieliśmy ciągłe upały, nawet powyżej 30 stopni, przez znacznie dłuższy okres.

Długie upały doprowadzają do gwałtownych burz i innych zjawisk meteorologicznych. Przecież to takie zajebiste dostać gradem wielkości jajka w ryj, samochód... :) Takie GWAŁTOWNE i NAGŁE zmiany klimatu nie są normalnie, ani naturalne i są zagrożeniem. Przyzwyczajenie się organizmów do jakichkolwiek zmian, w tym klimatu, to proces długiej ewolucji, a nie chwili. Takie zmiany pogody są zagrożeniem dla ludzi, zwierząt oraz roślin, bo organizmy nie będą miały szansy się przystosować w tak krótkim czasie.

Wklejasz tak durne obrazki, a tymczasem ceny owoców i warzyw sobie rosną, w dużej mierze z powodu długotrwałych i dużych susz, jakie miały ostatnio miejsce, bo większość roślin po prostu zdechła. Mam nadzieję, że jak nie będziesz miał co do garnka włożyć, to też będziesz podtrzymywał, że globalne ocieplenie to mit. Najwyraźniej foliowa czapeczka za mocno uciska.

A kto doprowadza do powyższego? Tak, ludzie i ich szkodliwa ingerencja w środowisko, na wiele różnych sposobów. No ale jak nie ma 3873824 stopni na plusie, to nie ma przecież mowy o ''globalnym ociepleniu'', to nie jest tak, że dzbany nie ogarniają, bo takie tematy przekraczają możliwości ich wątłych umysłów, nie nie nie.

Jak dla mnie jesteś dobrym kandydatem do tytułu dzbana roku. Reprezentuj godnie ten tytuł :)

A jeżeli ktoś ma deja vu, to:


#heheszki #bekazpodludzi #patologiazewsi #klimat #globalneocieplenie #takaprawda #oswiadczenie #pseudonauka ##!$%@?
nightwitch95 - Napiszesz długi komentarz jasno objaśniający jak działa globalne ociep...

źródło: comment_l1VAUDFNeYgYwkyaTU1jcuKVDoEb0CvX.jpg

Pobierz
  • 162
  • Odpowiedz
@Romesh: Z tą katastrofą, to może jeszcze też nie tak do końca, ale na pewno będzie źle, o ile nic z tym nie zrobimy. Pytanie tylko, czy to nie jest tykająca bomba i generalnie jest za późno na zastopowanie bądź cofnięcie zmian. Ale tu akurat sama nie wiem co myśleć do końca ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@night_witch95: Jeśli jest tak jak mówisz, to chyba jeszcze gorzej dla niego :D Nie no tak napisałem, bo już były dziesiątki takich osób, które pisały byle głupotę, byle złapać jakąś osobę na przynętę i potem z nią "walczyć". Bywały osoby, które pisały tylko głupoty, byle zyskać trochę poklasku i praktycznie tylko tym się tutaj zajmowały.
  • Odpowiedz
To tak samo jakbyś się dziwił, że skąd wiedzą, sprzed ilu lat jest skamielina, skoro mają tylko kości, albo w ogóle jakiś tam malutki fragment ;)


@night_witch95: czytalem o datowaniu skamienialosci ale nie sadzilem ze mozna ustalic jaka byla temperatura :)
  • Odpowiedz
To ze ty znasz odpowiedz bo sie tym interesujesz to nie znaczy ze masz sypac glupimi tekstami jak ktos czegos nie wie.


@Pan-K: mogę to robić gdy po raz tysięczny czytam to samo absurdalne pytanie. Mogę zobrazować jego absurd absurdalną odpowiedzą.
  • Odpowiedz
Wydaje się to wszystko spójne, ale mogłam czegoś nie wyłapać. Jeżeli masz na myśli ostatni akapit i fakt ''braku pewności'', to pamiętaj, że takie zmiany kiedyś kiedyś kiedyś tam mogły być spowodowane właśnie jakimiś ekstremalnymi przypadkami, typu niezwykle silny wybuch wulkanu podnoszący temperaturę statystyczną. Takie coś mogło ruszyć zmiany.


@night_witch95: czy naukowcy są w stanie wytłumaczyć każdy z nagłych zmian opisanych w tym akapicie?

Badania z historii naszej planety sugerują, że taka nagła zmiana na północnym Atlantyku miała miejsce wiele razy w przeszłości Ziemi, ostatnio prawdopodobnie 13 tys. lat temu.

Jeśli nie, to skąd wiedzą, że przyczyny były różne od tych, które teraz występują? Ktoś zna wytłumaczenie tych wszystkich
  • Odpowiedz
@okradzione: No ja ogólnie preferuję osoby zachowujące się jak idioci, traktować jak idiotów. Samo bycie trollem dla mnie już świadczy o niskiej inteligencji, bo jaką radość można czerpać z CODZIENNEGO pisania kocopołów? Poza tym nie wierzę, że ktoś tak może codziennie, a on takie gówno posty wrzuca. Coś po prostu musi być na rzeczy, a określanie dzbanów jako ''trolli'' jest nadużywane.

@Pan-K: No czasem jak tak człowiek czyta,
  • Odpowiedz
  • 2
@night_witch95 Już jest za późno na cofnięcie zmian dotyczących m.in.: rozmarzania wieloletniej zmarzliny, zlodzenia części akwenów (w tym Bałtyku), podnoszenia się poziomu morza (który jest warunkowany nie tylko dostawą wody z topniejących lądolodów ale także - głównie - rozszerzalnością termiczną wody). Małe kraje Pacyfiku przestaną istnieć, określenie "katastrofa klimatyczna" jest jak najbardziej na miejscu.
  • Odpowiedz
taka dziura ozonowa się powiększa


@night_witch95: akurat pomnjejsza. Więc całe te teorie ... Poza tym ten post juz był kiedyś. Będzie tak pojawiał się raz w tygodniu i znikał ?
  • Odpowiedz
@night_witch95 ja nie rozumiem jednego. Dlaczego zmiany klimatu są przypisywane lewactwu? Ja jestem prawakiem i też jestem zaniepokojony tempem zmian klimatu. Inna sprawa, że uważam metody walki z tym problemem za złe.
  • Odpowiedz
Dlaczego zmiany klimatu są przypisywane lewactwu?


@Nedifie: wynika to z tego, że nie ma akceptowalnego przez prawaków mechanizmu rynkowego, który mógłby być wykorzystany do walki ze zmianami klimatu. Prawactwo po prostu nie ma rozwiązania na ten problem. Więc postanowili udawać, że w ogóle problemu nie ma i uznali go za lewacki wymysł.
  • Odpowiedz
mogę to robić gdy po raz tysięczny czytam to samo absurdalne pytanie. Mogę zobrazować jego absurd absurdalną odpowiedzą.


@ghostface: idac twoja logika nikt nie powinien zadawac pytan bo kiedys juz zostaly zadane. Troche mi to przypomina elektrode xD
  • Odpowiedz
@tankowiec_lotus: 30-40 lat temu #!$%@? w sniegu w zime po pas w Gliwicach, a w lato szlo sie z cienia do cienia, bo pod 40stopni podchodzilo. W wakacje w gorach pukne sloneczne dni byly przecinane burzami i wiatrem halnym.

To wlasnie ostatnie 20 lat bylo bardzo lekkie - prawie brak zimy, a lato kolo 25C.

Dopiero niedawno zaczyna byc znowu normalnie (tzn tak jak to bylo 30-40 lat
  • Odpowiedz
@Pan-K: można jak najbardziej zadawać pytania, ale śmieszny jest płacz i obrażanie się, bo ktoś na absurdalne pytanie zareagował absurdalną odpowiedzią. Po prostu to przełknij.
  • Odpowiedz
@ghostface jako prawak widzę kilka sposobów, które nie kłócą się z moim wolnościowym podejściem do problemu. Tylko to nie jest coś, co będzie wyglądać ładnie w telewizji.
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: Nikt nie przypisuje wszystkiego ludziom, tylko #!$%@? planety ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak jak pisałam, zmiany są cykliczne i naturalne, ale jesteśmy w stanie zbadać na tyle dużo czynników i mieć tyle pomiarów i parametrów, żeby wiedzieć, że jednak zmiany są zbyt szybkie, a czynnikiem jest ingerencja człowieka, a nie naturalne katastrofy ekologiczne czy inne tego typu rzeczy. A o planetę tak czy siak trzeba dbać.

@Romesh: Możliwe, nie czytałam o takich konkretach, więc kłócić się nie będę czy można cofnąć te zmiany, czy nie można.

@symis: No tak czułam, że ktoś się przyczepi, ale nie zdążyłam potem zmienić. Zamień sobie z ''powiększa'' na ''zrobiła''. Nawet jeżeli teraz się pomniejsza (bo ludzie podjęli ku temu działania, co potwierdza, że my to spowodowaliśmy, o ironio), to i tak zmiany, które zaszły na samej ziemi nagle nie znikną. Poza tym mówisz, że się ''pomniejsza'', ale to nie jest jedna dziurka. To są ubytki w atmosferze. A wystarczy, że wykonamy jakikolwiek lot w kosmos, wypuszczenie satelity i już mamy ponawianie ''dziury'', bo akurat loty kosmiczne
  • Odpowiedz
@night_witch95: Ten ziomek to idiota, ale to jest chyba jedyny fakt jaki zawarłaś w swoim w swoim wpisie. Ja tam nie mam wyrobionego zdania na ten temat i liczyłem, że w tym poście będą jakieś argumenty a tu nic. Szybkie zmiany klimatu to efekt globalnego ocieplenia? Czyli już nie chodzi o podwyższa ie rocznej średniej temperatury? No i przede wszystkim: nie podałaś absolutnie żadnego argumentu za tym, że klimat tak
  • Odpowiedz
@ghostface: oj - jak bardzo sie tutaj mylisz. Wlasnie “globalne ocieplenie” zostalo pieknie zmonetyzowane - jest to jeden z najlepszych sposobow zarobkowania jaki mozna sobie wymyslec obecnie, bo nie ma mozliwosci udowodnic - z powodu braku wystarczajacych i prownywalnych do obecnych danych historycznych z okresu ostatnich 10 tysiecy lat.
Pomiary zaczeto w okolicach polowy XVIIIw, ale faktyczne dane zaczeto zbierac dopiero w polowie XXw. Wiec w glownej mierze, cale globalne
  • Odpowiedz