Wpis z mikrobloga

Chciałbym nauczyć się #python w celu #machinelearning, a dokładnie będę probował zrobić apke, która będzie czytała pismo ręczne więc #nlp i chciałbym wybrać do tego jakiś dobry framework, wszędzie piszą o Django ale to chyba dla webu ? Ktoś może mi coś doradzić ? Każda rada będzie dla mnie dobrą radą :) Chyba, że mam sobie soli do dupy nasypać to może jednak nie każda...
  • 16
  • Odpowiedz
@ossj: kaggle.com do nauki ML: PyTorch lub Keras - dwie najpopularniejsze biblioteki do deep learningu, a jeśli to będzie zwykłe przetwarzanie obrazu to pewnie OpenCV.
A co do samej apki, to QT jeśli ma to być program desktopowy, Django/Flask przy webie.
  • Odpowiedz
@ossj: Płatne jest do zastosowań komercyjnych, ale najpierw to się naucz, a jeszcze wcześniej to zrób dokładny research, jak chcesz ogarnąć to rozpoznawanie pisma, zanim zaczniesz się bawić w osadzenie tego w jakiejś appce desktopowej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@skrzacik320: nie zgodzę się z Tobą chociaż możesz mieć rację, ale większość opisuje ocr icr hwr jako natural language processing, jeszcze się nie spotkałem z określeniem computer vision w tym przypadku ale na pewno się spotkam.. :p
  • Odpowiedz
@skrzacik320: @vasper: @interface: a ciężko połączyć ze sobą np. backend apki, która czyta pismo pisany w pytho z frontem zrobionym w xamarinie (c#)? tak teoretycznie, nie zależnie czy są optymalniejsze sposoby :P ? może być python + wpf (c#)
  • Odpowiedz
@ossj: W sensie, że to ma być appka mobilna? Jeśli tak, to raczej nie tak ciężko, bo cały wytrenowany model i tak będzie siedział w backendzie. Mnóstwo aplikacji działa w ten sposób.
Natomiast jeśli miałaby to być aplikacja desktopowa, to też da się to zrobić: M$ ma coś takiego, co nazywa się CNTK i tam możesz zaimportować modele z zewnątrz. Nie wiem jak dobrze to działa. Prościej byłoby pewnie wszystko
  • Odpowiedz
W sensie, że to ma być appka mobilna? Jeśli tak, to raczej nie tak ciężko, bo cały wytrenowany model i tak będzie siedział w backendzie. Mnóstwo aplikacji działa w ten sposób.


@vasper: Tak :) pocieszyłeś mnie

Prościej byłoby pewnie wszystko napisać w jednej technologii

@vasper: pewnie i tak ale python ma tak fajnie rozwinięte community jeśli chodzi o te sprawy, że dla amatora jest dużo łatwie, a sam
  • Odpowiedz
@ossj: Nie wiem, czy w Pythonie da się w ogóle pisać mobilki. Jeśli nawet, to musi to być straszna proteza, niezdatna do niczego. Polecam Fluttera do takich spraw - świetnie się w tym pisze i jest super prosty do nauki.
  • Odpowiedz