Wpis z mikrobloga

Myślałem że to się stanie dopiero po wakacjach ale to wisiało w powietrzu. ENERGOPOL #szczecin składa wniosek o upadłość a tym samym wszystkie trwające i jeszcze nie rozpoczęte budowy są jeszcze bardziej zagrożone niż do tej pory. Może upadek nie będzie tak spektakularny jak PBG kilka lat temu ale z pewnością wpłynie na rynek.
#budownictwo
Pobierz mepps - Myślałem że to się stanie dopiero po wakacjach ale to wisiało w powietrzu. EN...
źródło: comment_UgxKhI7nDT4cPtwKyZS1EC4inLgnkO45.jpg
  • 34
@wuut: mnie to osobiście też boli. Wniosek o ZRID został złożony a wydaje się go na GDDKiA. Jest gotowy projekt więc jeśli zapadnie taka decyzja to może zostanie ogłoszony przetarg w formule "Buduj" i szybko wyłoniony inny Wykonawca.
@mepps: Energopol zawsze będę szanować za własną, nie do końca legalną, ale skuteczną inicjatywę renowacji Cmentarza Orląt Lwowskich.

Aczkolwiek w innych kwestiach to jest dramat.
@wuut do tego dochodzi obwodnica Wałcza, która miała być gotowa z dwa lata temu. Piękna sprawa, coś tak czułem że tak to się skończy
@cadet: @wuut:

- Wałcz już jest bardzo zaawansowany ale i tak dużo zostało do zrobienia. Już sobie wyobrażam inwentaryzację robót do wykonania. Podejrzewam że GDDKiA za wszelką cenę będzie choć to chciała skończyć;
- na płytówce na A6 po wymianie roszczeń z GDDKiA i przestoju kilkumiesięcznym Zamawiający sam płaci podwykonawcom za ułożenie masy na lewej nitce. Do puszczenia ruchu (ok. 15 lipca) zostało jeszcze humusowanie poboczy, bariery, oznakowanie poziome i
@mepps: Przerażająca długa lista tych zagrożonych inwestycji... Ciekaw jestem jak to się wszystko rozwinie, ale niestety spodziewam się najgorszego, czyli wielkich opóźnień.