Wpis z mikrobloga

mam takie pytanko.
Skąd Ci wszyscy ludzie biorą pieniądze na to zeby jesc z panna w restauracjach? skad oni biora hajs na fury za 100k? i to mlodzi ludzie. nie rozumiem tego. Nie kazdy przeciez jest synem prezesa banku lub synem lekarza.
sam zarabiam te #!$%@? 4k w warszawie co i tak jest szczytem wszystkiego zeby tyle zarabiac i nikt z moich znajomych w wieku 26 lat nie zarabia nawet polowy tego, wszyscy jestesmy po studiach, nei mowcie mi tu ze to wszystko IT bo nie wierze. Skad brac hajs na to wszystko? #warszawa #krakow #wroclaw #hajs #pieniadze #lekarze #korpo #korposwiat
  • 256
  • Odpowiedz
@Scaab: nikt już pewnie nie przeczyta ale podpowiem lifehack na samochód za 100tys:

- bierzesz w leasing lub na kredyt, na cztery lata lub mniej z wykupem zero zl
- samochód dwuletni
- po czterech latach sprzedajesz za 80-90tys (zależy od modelu)
- wydałeś więc w 4 lata tak naprawdę 10tys kosztów leasingu/rat + 10-20tys
  • Odpowiedz
@Scaab: tak samo jak mnie zastanawia jak chlopaczki na fejsie robia transmisje live z muzyka klubowa grajac na sprzecie ktorego wartosc wynosi 15-20k pln, podczas gdy dookola gruz sie sypie ze scian... A sami nie maja nwet 20 na karku. Wiem ze dla chcacego odlozyc to nie jest jakis mega kosmos ale nawet majac odlozona taka kwote imo jest to nieoplacalny wydatek
  • Odpowiedz
@Scaab: przykład kilku moich znajomych:
- własna firma, części samochodowe handluje, 24 lata, wspominał, że średnio 20k
- gra na giełdzie od lat, ciężko mówić o tym ile ma hajsu i zarabia, ale w pewnym momencie wspominał o prawie 1 M zł
- po technikum, bez ukonczonego egzaminu technika, praca przy maszynach, chyba 2k
- junior po studiach it, zwykła praca 4k
student dorabiajacy w zwykłej
  • Odpowiedz
@Malygrzesio80: najwięcej combo dziewczyna youtuberka - głównie promuje kosmetyki, wyciagą prawie 40k, jej chłopak grafik ponad 10 :) trochę niżej kolega programista słynne 15k netto a jego dziewczyna w ubezpieczeniach. Generalnie to żadne rocket science wystarczy mieć cokolwiek w głowie i do tej dychy można bardzo łatwo się doczłapać
  • Odpowiedz
@Scaab: Kolejny raz okazuje się, że w kraju gdzie mediana zarobków to 3510zł brutto, wykopki i ich znajomi stanowią ścisłą elitę nie schodzącą niżej niż 10k netto miesięcznie w wieku 25 lat lub niżej.
  • Odpowiedz
@Magma1: w 2-6 letnich samochodach? Tak. Pewnie zależy od marki, modelu itd. Ja mam mazdę 6 z 2014 roku której salonowa cena wtedy była 120tys, a kupiona za 65tys w 2016 roku. Obecnie na allegro cena jest właściwie ta sama, nadal około 60tys
  • Odpowiedz
@szperacz: Taka prawda. Dostałem premię w pracy to zaraz od współpracowników. No i na co to wydasz? Nie wydam, będą leżeć na koncie, nie potrzebuje tego jednorazowego zastrzyku gotówki.

A inni co dostaną pieniądze to zaraz biegną wydać
  • Odpowiedz