Wpis z mikrobloga

mam takie pytanko.
Skąd Ci wszyscy ludzie biorą pieniądze na to zeby jesc z panna w restauracjach? skad oni biora hajs na fury za 100k? i to mlodzi ludzie. nie rozumiem tego. Nie kazdy przeciez jest synem prezesa banku lub synem lekarza.
sam zarabiam te #!$%@? 4k w warszawie co i tak jest szczytem wszystkiego zeby tyle zarabiac i nikt z moich znajomych w wieku 26 lat nie zarabia nawet polowy tego, wszyscy jestesmy po studiach, nei mowcie mi tu ze to wszystko IT bo nie wierze. Skad brac hajs na to wszystko? #warszawa #krakow #wroclaw #hajs #pieniadze #lekarze #korpo #korposwiat
  • 256
  • Odpowiedz
@Scaab restauracje w sensie 40 zl za obiad, fury ktore wydaja ci sie ze kosztuja 100k a kosztuja 50k. Przeciez jak ktos dostal mieszkanie po babce i w miare dobrze zarabia plus sporo oszczedza to stac go i na fure za 100k+
  • Odpowiedz
@Scaab: ja jestem starszy od ciebie, zaraz mi stuknie 30 ale mam w firmie ludzi w twoim wieku i młodszych i zarabiają od 5k do 10k. Maja często mieszkania po babci czy rodzice im kupili. Sam tez mam mieszkanie po rodzinie. Dzięki temu z taka pensja jest się w stanie i opłacić leasing, jeść na mieście i odkładać. Co trzeba robić żeby tyle zarabiać? Mieć jakaś cenna umiejetność, zaradność i
  • Odpowiedz
@Dakkar: w USA to bylo tak, ze mieli w PL ogloszenie o prace dla kogos kto sie tym bd zajmowal, w sensie na B2B (szukali tez w slowacji, czechach i ogolnie srodkowej europie zeby wspomoc dzialania w europie) to zaproponowalem, ze wezme to na siebie jako firma i zagwarantuje jednak, ze bd obecny na 2-3 meetingach tygodniowo itp. Klienta w Holandii znalazlem przez Linkedin Sales Navigator. Znalazlem potencjalne firmy, wyslalem
  • Odpowiedz
@Malygrzesio80: ja 26 lat, doradztwo w procesach M&A w butiku transakcyjnym, a dziewczyna 25 i odpowiada za marketing w branży papierosowej na średnim szczeblu. Zarabiamy odpowiednio 8 i 7 netto.
  • Odpowiedz
@SpokojnaWodaWsciekleFale: Kredyty czy leasingi nie sa zle same w sobie. Zle sa drogie kredyty konsumpcyjne. Ja auto co mam za 30k zl tez mam w leasingu. Dlaczego? Korzysci podatkowe, co miesiac ratke rozliczam + paliwo fakturki itp. Natomiast to o czym mowie, to mimo, ze spokojnie moglbym wziac Mercedesa C klase z salonu to jezdze sobie autem za 30k 3.5 letnim i tez mi sluzy a roznice jestem w stanie
  • Odpowiedz
i to mlodzi ludzie.


@Scaab: Jest jedna rzecz, która sprawia, że błędnie postrzegasz niektóre rzeczy - ci ludzie (w sensie dobrze zarabiający) często tylko młodo wyglądają (w dużej mierze dzięki kasie, dbaniu o siebie itd.) a tak naprawdę mają >35 lat :)

PS. To #!$%@? mirków o leasingu zawsze mnie leczy. Jak ktoś ma auto w leasingu to gorszy czy co? Może po prostu umie liczyć (dlatego właśnie ma kasę!)
  • Odpowiedz
@Scaab: Wiele z tych osób jest zadłużona, wielu ma bogatych starych, sporo sprzedało trochę ziemi na wsi, a wielu zarabiało 4k już jak miało po 19 lat... Ja np. w wieku 22 lat kupiłem A8 z salonu za gotówę (wiem, byłem kretynem)
  • Odpowiedz
@Scaab: Umysł biedaka zawsze będzie biedny. Otacza się biednymi ludźmi, bez perspektyw, jak on sam. A obok istnieje wiele różnych światów, po prostu do nich nie należysz i ich nie rozumiesz.
  • Odpowiedz
@Scaab ja myślę że to złodzieje albo dzieci złodziei. I nie mówię tutaj o takim złodzieju jak w bajkach, tylko przestępstwach gospodarczych, korupcjach, układach itp.
  • Odpowiedz