Wpis z mikrobloga

mam takie pytanko.
Skąd Ci wszyscy ludzie biorą pieniądze na to zeby jesc z panna w restauracjach? skad oni biora hajs na fury za 100k? i to mlodzi ludzie. nie rozumiem tego. Nie kazdy przeciez jest synem prezesa banku lub synem lekarza.
sam zarabiam te #!$%@? 4k w warszawie co i tak jest szczytem wszystkiego zeby tyle zarabiac i nikt z moich znajomych w wieku 26 lat nie zarabia nawet polowy tego, wszyscy jestesmy po studiach, nei mowcie mi tu ze to wszystko IT bo nie wierze. Skad brac hajs na to wszystko? #warszawa #krakow #wroclaw #hajs #pieniadze #lekarze #korpo #korposwiat
  • 256
@Scaab: Dużo ludzi na kredytach jeździ konsumenckich i spłacają raty czy karty kredytowe. Natomiast auta 100k plus to w 80% leasingi. Są ludzie ze maja hajsu od groma ale konsumpcjonizm jest chory w dużym mieście. Sam mam mała firmę, zarabiam koło 16k na rękę w wieku 26 lat a auto mam za 30k natomiast mam znajomych zarabiających mniej i maja kredyty po 1.5-2k miesięcznie na samo auto. Wynajem długoterminowy czy inne
@Scaab: Wielu młodych tonie w kredytach, bo trzeba żyć na poziomie i mieć czym sie na insta pochwalić XD. Ostatnio mi sie ziomek (24lvl) przyznał, że ma prawie 100k długu w bankach. Spoko jakby on wziął ten kredyt na mieszkanie czy samochód, a on to wydał na życie ponad stan - podróże, spa, restauracje i ciuchy + zamiłowanie do kokainy. Nie sądziłam, że jest takim dzbanem :D
Skad brac hajs na to wszystko?


@Scaab: ja znam głównie takich, co dostali od rodziców trochę hajsu. Ci, którzy mieli oleju w głowię choć ciut, go pomnażają teraz robiąc biznesy - a start mają łatwiejszy, bo przejmują kontakty rodziców czy robią je z podobnymi sobie osobami. Ci którzy oleju nie mają, są bez pomysłu na życie, dostają go dalej od mamy czy taty ( ͡° ͜ʖ ͡°)