Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy!

Jestem pierwszy dzien na wakacjach w hiszpanii. Moja mama prowadzi firme. Dzis kolo poludnia dostala smsa z #play, ze wyrobiono duplikat jej karty sim. Momentalnie zablokowali tez jej karte sim, ktora miala w telefonie. Smsa przeczytala dopiero po poludniu bo wczesniej byla na plazy. Zadzwonila do swojej firmy (numer tel miala firmpwy) co sie tam dzieje i czemu ktos wyrobil sobie duplikat jej karty sim. W firmie zadzwonili do playa co i jak, a tam powiedzieli "ktos przyszedl po duplikat, to wydalismy". W miedzyczasie okazalo sie, ze ktos wyczyscil wszystkie konta firmowe (mama miala auyoryzacje przez sms) w #mbank . Wyczyscili tez mamy prywatne konta i pobrali kredyty na karty kredytowe. Pytanie do kogos zorientowanego w #prawo czy przestepstwo mozemy zglosic gdzies tu w hiszpanii czy czeka nas jak najszybszy powrot do polski? Szukam w internecie, ale jestem tak zdenerwowana, ze juz nie wiem co w google wpisywac.
Plusujcie dla zasiegu i z gory dzieki!

Ps konta i karty juz zablokowane, wiec takich rad nie potrzebuję!
  • 126
W firmie zadzwonili do playa co i jak, a tam powiedzieli "ktos przyszedl po duplikat, to wydalismy".


@lubiegrzeski: to chyba musi być jakiś ogromny skrót myślowy osoby z firmy mamy, bo ani wyrobienie duplikatu nie jest tak proste, ani nikt z infolinii nie udzieliłby informacji w takiej formie. Jeśli to firma większa niż DG, to przyjrzałbym się osobom formalnie upoważnionym z ramienia firmy do kontaktu z operatorem.
@lubiegrzeski, bardzo nam przykro z powodu opisanej sytuacji. Duplikaty karty SIM są wydawane właścicielowi numeru, a w przypadku firm - osobom upoważnionym do ich reprezentowania, po okazaniu wymaganych dokumentów potwierdzających tożsamość. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań , żeby wyjaśnić opisaną sprawę. Bardzo prosimy o zarejestrowanie zgłoszenia w serwisie Play24, a jeżeli właścicielka numeru nie ma takiej możliwości, o wysłanie wiadomości na adres ok@pomocplay.pl.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@lubiegrzeski: Ale to nie ma znaczenia że miała.

Schemat taki prawdopodobnie

1. Wzięli skąd jej podstawowe dane (jak firma to nie trudno)
2. Udali się wyrobić kartę sim do operatora
3. Wyrobili ją
4. Wsadzili do swojego tele
5. Podpieli aplikacje mBanku na swoim telefonie (a mając ten sam numer mogli wszystko)
6. Wyprowadzili pieniądze jaki "twoja mama" (bo jakby to ona robiła)