Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy!

Jestem pierwszy dzien na wakacjach w hiszpanii. Moja mama prowadzi firme. Dzis kolo poludnia dostala smsa z #play, ze wyrobiono duplikat jej karty sim. Momentalnie zablokowali tez jej karte sim, ktora miala w telefonie. Smsa przeczytala dopiero po poludniu bo wczesniej byla na plazy. Zadzwonila do swojej firmy (numer tel miala firmpwy) co sie tam dzieje i czemu ktos wyrobil sobie duplikat jej karty sim. W firmie zadzwonili do playa co i jak, a tam powiedzieli "ktos przyszedl po duplikat, to wydalismy". W miedzyczasie okazalo sie, ze ktos wyczyscil wszystkie konta firmowe (mama miala auyoryzacje przez sms) w #mbank . Wyczyscili tez mamy prywatne konta i pobrali kredyty na karty kredytowe. Pytanie do kogos zorientowanego w #prawo czy przestepstwo mozemy zglosic gdzies tu w hiszpanii czy czeka nas jak najszybszy powrot do polski? Szukam w internecie, ale jestem tak zdenerwowana, ze juz nie wiem co w google wpisywac.
Plusujcie dla zasiegu i z gory dzieki!

Ps konta i karty juz zablokowane, wiec takich rad nie potrzebuję!
  • 126
@g455: nie wróciliśmy. Zawiadomienie na policji w polsce zlozyl prezes mamy firmy. Mama złożyła zeznania przez telefon z pomoca podpisu elektronicznego. Po powrocie ma sie stawic osobiście. Bylismy rowniez "zameldowac sie" na policji tu w hiszpanii, by w razie czego mieć dowód, ze mamy nie bylo w Polsce w chwili kradzieży (niestety okazalo sie, ze kamery w naszym domku to atrapy).
Hiszpanska policja stwarzala miliard problemow. Nie docieralo do nich, ze