Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy!

Jestem pierwszy dzien na wakacjach w hiszpanii. Moja mama prowadzi firme. Dzis kolo poludnia dostala smsa z #play, ze wyrobiono duplikat jej karty sim. Momentalnie zablokowali tez jej karte sim, ktora miala w telefonie. Smsa przeczytala dopiero po poludniu bo wczesniej byla na plazy. Zadzwonila do swojej firmy (numer tel miala firmpwy) co sie tam dzieje i czemu ktos wyrobil sobie duplikat jej karty sim. W firmie zadzwonili do playa co i jak, a tam powiedzieli "ktos przyszedl po duplikat, to wydalismy". W miedzyczasie okazalo sie, ze ktos wyczyscil wszystkie konta firmowe (mama miala auyoryzacje przez sms) w #mbank . Wyczyscili tez mamy prywatne konta i pobrali kredyty na karty kredytowe. Pytanie do kogos zorientowanego w #prawo czy przestepstwo mozemy zglosic gdzies tu w hiszpanii czy czeka nas jak najszybszy powrot do polski? Szukam w internecie, ale jestem tak zdenerwowana, ze juz nie wiem co w google wpisywac.
Plusujcie dla zasiegu i z gory dzieki!

Ps konta i karty juz zablokowane, wiec takich rad nie potrzebuję!
  • 126
ło #!$%@?, ale będzie inba jak się ta historia rozniesie po internecie
rozbraja mnie z kolei że takie historie zawsze dotyczą #mbank, mam wrażenie że żaden inny nie pojawia się w opowieściach z aferami i oszustwami
choć tutaj ewidentnie wina #play, ktoś #!$%@?ł robotę lub... celowo znalazł takiego wspólnika-słupa co wie jak prosto było obejść "weryfikację" przy wyrabianiu duplikatu, a zaraz po całej akcji się ulotni
@lubiegrzeski:
@ccc111 do autoryzacji używasz tokenu sprzętowego, działa na tej samej zasadzie jak kody jednorazowe. Bez tokena nic nie zrobisz. Zamiast logować się hasłem używasz jednorazowego tokena, to samo przy przelewach i zmianach ustawień.
@ZespolmBanku w takim razie mBank powinien zablokować możliwość uruchomienia aplikacji na telefonie z wykorzystaniem danych osobistych, a zostawić jedynie autoryzację przez serwis internetowy.
Dobra sluchajcie Mirki. Wszystko jest juz zgloszone na policji, a wlasiwie chcialam sie dowiedzieć jak moge to zglosic z obcego kraju, wiec sprawa zamknięta. Przepraszam ale pousuwam niektore swoje posty z powodow wskazanych przez policję. Dziekuje wszysykim za pomoc! Postaram sie zawołać jak sie cos wyjasni, ale nie jestem zbyt biegla w mirko (umiem tylko w plusy), wiec nie daję slowa.
bo ani wyrobienie duplikatu nie jest tak proste


@kokosanki: ta, bo franczyzobiorca gównosalonu wcale nie może być w zmowie ze złodziejami, a później się tłumaczyć, że przecież pokazali dowód i wszystko było ok, a oni nie mają przeszkolenia z rozpoznawania fałszywych dowodów.