Wpis z mikrobloga

@r00ti: linia 466

configure: error: you should not run configure as root
oraz linia 1:

adik@ubuntu:/opt/openwrt$ sudo make V=s -j1
Już wiesz gdzie masz błąd? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@r00ti: no bo utworzyłeś pliki których właścicielem jest root, a chcesz je teraz usunąć będąc zalogowanym jako zwykły użytkownik.

Klepnij:

sudo make clean
a później (już bez sudo):

make
Myślę, że to rozwiąże twoje problemy.
  • Odpowiedz
@r00ti:

Spokojnie, zaraz to się ogarnie.

1. Poniższe komendy klepnąłeś jako zwykły użytkownik czy z sudo?

./scripts/feeds update -a
./scripts/feeds install -a

Jak nie pamiętasz to klepnij w terminalu history
2. System masz 32 czy 64 bit?

3. Robisz to na kompie czy maszynie wirtualnej (to już bardzie jako ciekawostka)?
  • Odpowiedz
@r00ti: I jeszcze jedno pytanko.
Dlaczego kompilujesz OpenWrt?
Bo jak budujesz firmware pod router, to patrząc na pasmo sukcesów jakie pojawiły się na starcie obawiam się, że możesz sobie przerobić router na przycisk do papieru.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BoKoR: nic się nie bój będzie śmigać jak ta lala. Nie ma to nic związanego z routerem. Mój własny uklad ;-)
  • Odpowiedz
@r00ti: ooo, możesz coś więcej napisać?

Ja ponad rok temu kupiłem od pewnego Mirka z wypoku 3x kamerki. Po chyba roku (ponad 10 miesięcy leżały w szafie) wymieniłem tam firmware na openwrt. No i jakoś wifi mi jeszcze nie śmiga, ale nie mam ani czasu ani chęci przy tym siedzieć.
  • Odpowiedz
potrzebuje openWRT do kompilacji krzyżowej :-)


@r00ti: ooo, to tutaj też coś grzebałem, więc możesz pytać. Tylko że ja to wszystko miałem ogarnięte pod Eclipse. Zabawy z tym trochę było (biorąc pod uwagę że to była moja pierwsza styczność z językiem C) ale się udało.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BoKoR: ja już openWRT skonfigurowanego mam pod tym względem. Brakuje mi tylko cross compilacji do szczęścia :-) będzie to urządzenie do sterowania piecem grzewczym w większym systemie. Także proste drivery do obsługi czujników temperatury, wyświetlacza LCD itp.
  • Odpowiedz
@r00ti: hmm czyli masz jakiś układ (swoją drogą podaj czego użyłeś) i pod to zrobiłeś płytkę do której podczepiłeś wyświetlacz?
  • Odpowiedz
nie mogę podać szczegółów. Wybacz.


@r00ti: Spoko.

Zanik klepniesz make, to pyknij make menuconfig i zaznacz "Build the OpenWrt SDK"

A jak już leci kompilacja, to najwyżej później to wykonaj.
To wygeneruje ci cały toolchain. A później to już tylko pod górkę.
  • Odpowiedz