Wpis z mikrobloga

Przestępcy okradli Ci konto w banku? Wyłudzili hasło lub zainfekowali komputer? Zgodnie z prawem banki powinny Ci oddać środki w ciagu 1 dnia❗️wg niektórych nawet wtedy, jeśli powodem był phishing lub infekcja komputera złośliwym oprogramowaniem. Ale musisz wiedzieć jak postępować i jakie przepisy przywołać, aby zwrot w ogóle nastąpił:
https://www.wykop.pl/link/5015261/jak-odzyskac-pieniadze-od-banku-po-kradziezy-z-wykorzystaniem-phishingu/
Opisujemy co robić po stracie pieniędzy, nawet na skutek własnego niedopatrzenia.
Długie, ale warto przeczytać, zachować na przyszłość i przesłać znajomym -- ataków "na dopłatę 1 PLN" jest coraz więcej (ale nie tylko one są przyczyną coraz większych strat Polaków).

#security #bezpieczenstwo #niebezpiecznik #hacking #banki #pieniadze #finanse #bankowosc #hakerzy #zlodzieje #informatyka
niebezpiecznik-pl - Przestępcy okradli Ci konto w banku? Wyłudzili hasło lub zainfeko...

źródło: comment_U168Fo1OveH8sWOzYcpCMvgNYRj329fP.jpg

Pobierz
  • 23
@niebezpiecznik-pl: ja ostatnio padłem ofiarą włamania mi się na konto Airbnb przez jakiegoś typa z Indonezji który poznał moje hasło (z moreli najprawdopodobniej wyciekło ( ͡° ʖ̯ ͡°)) i zabookował 2 fejkowe apartamenty w Moskwie o drugiej w nocy w zeszły piątek, w sumie na prawie 2000 zł które pobrało mi z karty kredytowej podpiętej do konta. Dowiedziałem się o tym bo apka banku mnie obudziła swoim