Wpis z mikrobloga

Dziwne, ale ostatnio mało co zasmuciło mnie równie mocno, jak nagonka na Bodnara. Rozumiem, że można go nie lubić. Rozumiem, że można postrzegać go jako osobę nadmiernie "ideologiczną". Rozumiem, że można się z nim nie zgadzać.

Ale to nie jest powód do tego, żeby obrzucać gnojem człowieka, który wykonuje swoją pracę. Jego zadaniem jest pilnowanie przestrzegania praw człowieka i obywatela. Zwłaszcza tam, gdzie ryzyko ich naruszenia jest największe-czyli właśnie w przypadku osób zatrzymanych, aresztowanych, oskarżonych czy skazanych. Do niego nie należy wymierzanie sprawiedliwości-od tego są sądy. Do niego należy zadbanie, aby ta sprawiedliwość była wymierzona w sposób cywilizowany i zgodny ze standardami. Każdy z nas może znaleźć się w takiej sytuacji, jak podejrzany o zabójstwo dziewczynki. Ciekawe co wtedy osoby plujące dziś na prawa człowieka będą o nich sądzić.

Smuci mnie to tym bardziej, że akurat obecny RPO jest bardzo aktywny i, moim zdaniem, wykonuje swoje zadania lepiej niż jego poprzedniczka czy chociażby były Rzecznik Praw Dziecka (obecnego przemilczę). Do mediów przebijają się tylko najbardziej sensacyjne przypadki, ale akurat RPO podejmuje działania dotyczące szeregu spraw, o których inne instytucje milczą-choćby osób ubezwłasnowolnionych, kwestii braku odpowiedniej opieki psychiatrycznej, praw seniorów czy frankowiczów.

Cała ta sytuacja napawa mnie poważnym pesymizmem co do stanu naszego państwa i społeczeństwa. Osoby na świecznikach uczą ludzi, że odpowiedzią na krytykę RPO może być pogarda i szczucie. Że debatę na argumenty można zastąpić kretyńską nawalanką. Że można mieć gdzieś elementarne standardy. O tym, że ludzie nie mają pojęcia o domniemaniu niewinności, nie odróżniają podejrzanego, oskarżonego i skazanego, nie mówiąc już o takich cudach jak due process of law, nawet nie warto wspominać.

Niby to oczywiste rzeczy, ale i tak smutne to wszystko...

#neuropa #4konserwy #prawo
Pobierz Roxar123 - Dziwne, ale ostatnio mało co zasmuciło mnie równie mocno, jak nagonka na B...
źródło: comment_Yxfis91tKRw6ZDvrBK4RtgRAukq8YmXb.jpg
  • 90
@Roxar123: nieraz byłem zatrzymany, głównie ze swojej winy, zawsze byłem traktowany tak jak należy i na nic nie mogłem narzekać, w dodatku miałem opiekę lekarza zawsze na zawołanie. Rozumiesz że mnie nie obchodzi los mordercy? nie wzięli byle kogo, jakoś się to coś nie opierało nogami krzycząc, "co wy robicie, jestem niewinny" ( ͡° ͜ʖ ͡°). ja i ty musimy wspólnie utrzymywać chwasta. Po jakimś jednym czy
Śmieszne jest podejście RPO do tego tematu. Policjanci mieli grzecznie poprosić zatrzymanego o wejście do samochodu. Przecież to morderca, który ma przed sobą perspektywę dożywocia. Skąd Pan rzecznik wiedział, że nic nie zrobi podczas zatrzymania? To nie jest alimenciarz. To osoba, która kilka dni wcześniej popełniła straszną zbrodnię. W przypadku tego rodzaju oświadczeń należy sobie zadać pytanie wobec kogo używać zaostrzonych środków bezpieczeństwa? Czy popełnienie najgorszej zbrodni morderstwa ze szczególnym okrucieństwem oznacza,
@Roxar123: opozycja? W duzych miastach poko rzadzi dzieli. I robi co chce. Jak hgw a teraz jej uczen w warszawie. Ludzie usuwani z, kamienic idbierali sobie zycie a ten bodnar nic nie mowi. Bo to ich czlowiek. Otworz oczy. A ta jego uczennica feminazistka co teraz zostalaveuropislanka? Przerosla bodnara. To instytucja ktora musi byc obiektywna, a nie jest ani troche.
@Draszko:

przyznal sie, tak?

Tomasz Komenda też się przyznał. Przyznawanie się osób niewinnych nie jest rzadkim zjawiskiem. Serio. Sam znam niewinną osobę, która przyznała się będąc w szoku. Właśnie dlatego nasza cywilizacja wymyśliła rzetelny proces.

@versalka

nieraz byłem zatrzymany, głównie ze swojej winy, zawsze byłem traktowany tak jak należy i na nic nie mogłem narzekać, w dodatku miałem opiekę lekarza zawsze na zawołanie.

Bardzo dobrze. To zasługa osób właśnie takiego rodzaju
tiaaa bo się rodzice dzieciaków którym groził uwzieli po jego oświadczeniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@xxxmen: Nie wiem, nie było mnie tam. Nie ma żadnych dowodów, że cokolwiek takiego miało miejsce. Po 2., nie ma to żadnego związku ze sprawą podejrzanego w sprawie morderstwa dziesięciolatki.
@Roxar123:

Sory ale zadanie 34 czy iluś tam ciosów nożem 10 latce odebrało mu wszelkie prawa ludzie i obywatelskie. NIE #!$%@? NIE MOZNA TAKIEJ OSOBY TRAKTOWAĆ JAKO NORMALNEGO CZLOWIEKA

Normalny czlowiek nie zadaje 34 ciosów 10 latce !
Rozumiem ze mieli do niego przyjść z kwiatami?
@Roxar123: Przychodzi gość na komisariat, i mówi. panie władzo, zabilem czlowieka i poćwiartowałem, zakopałem zwłoki w lesie przy działce nr......

Pan Policjant : Dobrze proszę pana, proszę sobie usiąść, zaraz zaparzymy herbatki a może kawki, może herbatniczka ? proszę się poczęstować
Morderca : Dziękuję Panie władzo, jest pan bardzo miły !
Pan Policjant : No to może pan opowiadać jak to zaszło, dlaczego, a potem zapraszam Pana na wspólną kolację do
@Roxar123: gdzie ten rzetelny proces gdy zamykano Komende? Gdzie ta cywilizacja? Zaprzeczasz samemu sobie, choc fakt, w szoku mozna zrobic wszystko, zabic kochana osobe lub przyznac sie do wszystkiego. Ok, rozumiem ciebie troche, ale terlikowskiego I bodnara tu nie bron. To zli ludzie. Swoje pokazali I to, ze teraz cos im sie udali madrego walnac to albo przypadek albo jak bodnar, znow jedzie po pisie bo po nie ruszy.
@Roxar123: I co sie zmienilo? Wrocili do domow? Nie. Ten rzecznik nic nie moze. Caly ten popis to dla mnie jedna banda sztucznie podzielona by robic show dla podzielonego przez nich narodu. Tusk siedzi za ofe? Nie. Pis go nie wsadzi a powinien. Niestety popis ma sie dobrze, pinad 80% poparcia. Szkoda kraju...