Wpis z mikrobloga

jeszcze te auta trzymają cenę i są sprowadzane 20 latki z przebiegiem 186k
za cenę takiej audi/golfa/leona(nie cupra) to można kupić auto z rocznika chociażby 2007/8 a nie z '99
  • Odpowiedz
@xaro: Tylko pytanie, czy to auto z rocznika 2007/8 będzie kompletnie bezawaryjne, bez rdzy i będzie po prostu jezdzic. Miałem pare lat temu takie audi, 1,8 benzyna, w sumie jedzilismy nim 7 lat. Największa awaria: przymarzła linka od ręcznego.
  • Odpowiedz
@unmonitoredalias: tak ale miałeś te auto 7 lat gdy ono miało ile? 10 lat?
teraz jakbyś kupił takie to już by miało 20 i sprzedałbyś jakby miało 27 zakładając, że jeździłbyś nim do 2026

ja mam golfa 4 benzynę i też jeżdżę - silnik daje rade pomimo, że tylko olej dolewam a reszta żyje własnym życiem
no ale jak patrze np cena fiata grande punto z 2008 a cena golfa
  • Odpowiedz
@xaro: No było wyraźnie młodsze, zgoda. Ale mam wrażenie, że te auta nie zużywają się tak szybko jak inne marki. Zobacz, ile jeździ 20-letnich fiatów, opli itp, a ile audi.
Często tu widzę zdziwienie, że audi trzyma tak cenę, mimo że nie powinno, bo przecież można kupić 10 lat młodszego fiata/forda cokolwiek. Ale moim zdaniem nie jest nieuzasadnione. Te auta są trwalsze i tyle, a ludzie głosują portfelami.
Jak sprzedawałem
  • Odpowiedz
Był absurdalnie drogi i miał absurdalne spalanie. To był raczej samochód dla bananowej młodzieży.

@mecenas_z_piaseczna: jakie absurdale spalanie? xD niby #!$%@? dlaczego? Co tam takiego nadzwyczajnego było? Przecież one palą tyle samo co Golf IV czy Leon bo to to samo. Diesle na pompie to 5-5.5L/100km, a wszelkie 1.6 i 1.8T spokojnie można schodzić poniżej8-9L/100km. Gdzie to absurdalne spalanie bo ja tu widzę poziom Fiata Tipo.
  • Odpowiedz
@unmonitoredalias: to raczej kwestia tego, że o takie Audi ludzie dbają jak ma nawet 20-25 lat, a Ople i reszta w pewnym momencie stają się dupowozami do zajezdzenia. Zresztą popatrz na A3 za 4-5k to się zalamiesz jakie to przystanki i trupy. Z drugiej strony za te 4-5k można kupić jakiegoś Hyundaia czy innego Focusa, które technicznie będą idealne, a ich jedyny ewentualny problem to będzie ruda. Wiem po sobie,
  • Odpowiedz