Wpis z mikrobloga

I jak tam Mirki, #klimatyzacja odpalona? Jakbym miał wskazać ulubioną dodatkową funkcję, to chyba WiFi i możliwość wcześniejszego włączenia sobie przez internet, by wchodzić do wstępnie schłodzonego mieszkanka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pieprzyć firmy, które chip za $2 traktują jako funkcję premium i każą dopłacać za to kilkaset złotych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A do osób, które pod tagiem szukają informacji: nie, klimatyzery, klimatory, klimatery czy inne ustrojstwa na wodę czy lód nic nie dają. Jakieś monobloki czy rury wystawiane przez okno dają niewiele. Tylko split ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_f0XkAiY4FVW9Ag2jSaUQyTC0XYny1gfy.jpg
  • 168
@Thexil: "ja miałem multisplit, jedna zewnętrzna, 3 wewnętrzne i dałem niecałe 10k - i cena obejmowała bruzdowanie, ale już nie wypełnianie bruzd i nie elektrykę, bo tym zajmowała się firma urządzająca mieszkanie. Generalnie wszystkie takie zestawienia nie mają sensu, bo cena bardzo mocno zależy od zakresu prac"
@Shumitu: a jak to mierzysz? Zastanawiam się, czy byłbym w stanie gdzieś wrzucić #sonoff w obwód. Myślę, że 120 zł byłoby realne, gdyby codziennie były upały - ale jednak nigdy w miesiącu nie ma 30 takich dni. No i ja osobiście chłodzę tylko od "20 minut przed przyjściem do domu" do nocy. A rano wychodzę, w domu mnie ciągle nie ma. Musiałbym kiedyś zmierzyć, ile to wynosi
@radekrad: Nie wiem Mirku, też się nie znam super na designie, ale ta kuchnia wygląda jak poczekalnia polskiego szpitala albo więzienie. Tu kilka rozwiązań bez białego: https://newspaces.com/non-white-kitchens
Ja na pewno w przyszłości zatrudnię projektanta bo ostatecznie nawet z własnych projektów nie jestem zadowolona. Też po prostu ciapnęłam farbą na ścianę i nie wygląda to za fajnie imo, zwłaszcza takie agresywne kolory. Tutaj też zielono, a bardziej stonowanie: https://hips.hearstapps.com/hmg-prod.s3.amazonaws.com/images/thomascallawayweb-1517851101.jpg?crop=1xw:1xh;center,top&resize=480:
@radekrad: No właśnie u mnie ciągle jak wyłączam wifi to przestaje działać i pokazuje, że offline, mimo że zarówno konto jak i klima są podpiętę pod Europę. I nie wiem co z tym zrobić, a super by było zdalnie to sobie ustawiać, bo póki co to muszę na pilocie samemu planować włączenie o danej godzinie. Jakiś tip może?
@radekrad:
Nie ma sterowania przez wifi? Da się to szybko naprawić jeśli da się ustawić na sztywno włączanie po powrocie zasilania. U siebie w domu mam podpięte sprzęty audio w salonie i w sypialni. Działa nawet po sieci komórkowej jak jestem w pracy. Mogę zdalnie wszystko wyłączyć na wypadek np burzy. Dodatkowy feature to miernik zużytej energii. Przydatna sprawa jak niedlugo będziemy płacić o 100% wyższe rachunki ( ͡º ͜
Pobierz
źródło: comment_HA4AJ7A7500QFhUnnLi67LdWf6tL8iZo.jpg
@pianinka: oj tam, oj tam. Po kilku dniach/tygodniach przestaje się zwracać na to uwagę. Dlaczego mocne kolory są uznawane za agresywne? Jakby na to nie patrzeć... takie kolory są naturalne. Przez setki tysięcy lat ludzie przebywali w mocno zielonym otoczeniu - po co uciekać w szarości? Mi się tak koncepcyjnie nie podoba pomysł zatrudniania projektanta wnętrz - jakoś wolę... sam sobie wszystko zaprojektować, tak jak mi się podoba ( ͡°
@radekrad: Otóż kolego mój drogi właśnie robocizna jest tak prosta ze sam ja zrobiłem, tylko jednostki podłącza osoba z uprawnieniami. Zainteresowanie ciagle rosnie gdyż zaczynają służyć jako ogrzewanie, tzw pompa ciepła powietrze-powietrze. Komplet razem z rekuperacja (usuwa wilgoć ;) i kanałami antybakteryjnymi złożyłem za 10k. Wychodzi grzanie jakieś 200 zł/msc przy stu metrach domu. Chłodzenie jakieś 30 zł msc. Złotówka dziennie!
@Borsuczy_Pierd: Tak, część okien mam oklejone taką folią i jest bardzo duża różnica. W jednym pokoju mam 3 okna, na 2 naklejone (bez trzeciego, bo jednak za ciemno). Dwa okna są zimne, a 3 przy obecnych temperaturach jest mocno ciepłe. Dodatkowo mniej światła wpada, więc podłoga też się nie nagrzewa. Jak będziesz szukał takiej folii, to bierz koniecznie zewnętrzną, mniej ciepła wpadnie do środka.
@Dorken: no właśnie u mnie działa, chociaż zdarzało się, że któryś Gree się przez chwilę nie wyświetlał. Ich aplikacja generalnie działa średnio. Może słaby zasięg? Może przestawisz router by był bliżej?

@Keczupikczu: nie, nie, mam sterowanie po WiFi w klimatyzacji, ale myślałem o sonoff aby mierzyć energię. A to co wkleiłeś i tak pewnie nie da rady, bo do mojej klimatyzacji ma być bezpiecznik 18A a nie 10A (a strzelałbym,