Wpis z mikrobloga

I jak tam Mirki, #klimatyzacja odpalona? Jakbym miał wskazać ulubioną dodatkową funkcję, to chyba WiFi i możliwość wcześniejszego włączenia sobie przez internet, by wchodzić do wstępnie schłodzonego mieszkanka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pieprzyć firmy, które chip za $2 traktują jako funkcję premium i każą dopłacać za to kilkaset złotych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A do osób, które pod tagiem szukają informacji: nie, klimatyzery, klimatory, klimatery czy inne ustrojstwa na wodę czy lód nic nie dają. Jakieś monobloki czy rury wystawiane przez okno dają niewiele. Tylko split ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_f0XkAiY4FVW9Ag2jSaUQyTC0XYny1gfy.jpg
  • 168
@radekrad: Czemu szkalujesz tanie monobloki co się w mieszkaniu stawia i rurę za okno? Ja mam pokój północno-wschodni i takie coś się u mnie dobrze sprawdza bo od godziny 11 nie mam słońca bezpośredniego w pokoju, oczywiście kupiłem też uszczelniacz do okna i jest OK, 22 stopnie są przy 30. Za 800zł 8000BTU wystercza mi na te 14m2 co mam ¯\_(ツ)_/¯
Owszem do dużego salonu z południowym widokiem to trzeba już
najlepsze, że klimatyzację w domu założyliśmy... na jesieni. Żeby nią dogrzewać, zanim jeszcze uruchomimy piec CO


@enron: też czasem dogrzewam się klimatyzacją zimą. Co ciekawe przy grzaniu ma trochę mniejszą sprawność niż przy chłodzeniu
@radekrad: Ja mam monoblocka, ale z wywierconą dziurą w ścianie, to daje radę bez problemu, ale hałasuje jak #!$%@?. Rozważam splita, tylko muszę się mentalnie pogodzić z wizją przebijania stropu i malowania sufitu.
@Limonene: cieżko to oszacować, bo zależy jak się używa klimatyzacji i ile m^3 się chłodzi. Co innego jak chcesz mieć w całym mieszkaniu 18C przez całą dobę, co innego jak 24C przez kilka godzin dziennie.

Przy rozsądnym używaniu i małych mieszkaniach to generalnie nie są duże kwoty.

Dla przykładu: w tym tygodniu (gdzie zasadniczo jest dość ciepło i klimatyzacja pracowała dwie noce) i moim mieszkaniu < 50 m^2 monitor zużycia pokazuje
@wlan0: przerabiałem taką klimatyzację wewnętrzną, wybrałbym hałas zamiast upału za każdym razem.
Od biedy można spać w stoperach, a przynajmniej jest chłodno.

No ale to że split to lepsza jakość, to oczywiste.
najlepsze, że klimatyzację w domu założyliśmy... na jesieni. Żeby nią dogrzewać, zanim jeszcze uruchomimy piec CO


@enron: też czasem dogrzewam się klimatyzacją zimą. Co ciekawe przy grzaniu ma trochę mniejszą sprawność niż przy chłodzeniu

@ppqa: zgadza się, ale i tak wychodzi to o niebo ekonomiczniej niż dogrzewanie jakimś convectorem czy grzejnikiem olejowym...
@enron: u siebie w domu zimą grzeję tylko i wyłącznie klimatyzacją, oczywiście jeżeli temperatura nie spada poniżej -15 stopni. Co prawda temperatura w środku nie więcej niż 21 stopni, ale to kwestia przyzwyczajenia
@enron: u siebie w domu zimą grzeję tylko i wyłącznie klimatyzacją, oczywiście jeżeli temperatura nie spada poniżej -15 stopni. Co prawda temperatura w środku nie więcej niż 21 stopni, ale to kwestia przyzwyczajenia


@Shumitu: 21 stopni to już jest w sam raz. No chyba że do sypialni, to już trochę za ciepło.
@sad_pepe: no ale monobloki właśnie nie dość że są głośne, to one dopiero sporo prądu ciągną, bo jednak część energii jest tracona, ciepłe powietrze wpada i trzeba do schłodzenia więcej prądu zużyć.

@mistellaire: idą rurki pomiędzy częścią zewnętrzną i wewnętrzną - przy czym u mnie rurki są pod posadzką i w ścianie wewnętrznej - bo nie można było kuć w ścianie zewnętrznej bo to żelbet (deweloper na etapie budowy zostawił