Wpis z mikrobloga

I jak tam Mirki, #klimatyzacja odpalona? Jakbym miał wskazać ulubioną dodatkową funkcję, to chyba WiFi i możliwość wcześniejszego włączenia sobie przez internet, by wchodzić do wstępnie schłodzonego mieszkanka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pieprzyć firmy, które chip za $2 traktują jako funkcję premium i każą dopłacać za to kilkaset złotych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A do osób, które pod tagiem szukają informacji: nie, klimatyzery, klimatory, klimatery czy inne ustrojstwa na wodę czy lód nic nie dają. Jakieś monobloki czy rury wystawiane przez okno dają niewiele. Tylko split ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_f0XkAiY4FVW9Ag2jSaUQyTC0XYny1gfy.jpg
  • 168
@desygnat: serio nie widzę różnicy, przecież klima osiągając daną temperaturę się wyłącza, nie chodzi non stop...

nie wiem co to split, ja mam po prostu jeden nawiew/sterownik w pokoju podpięty do "agregatu" za oknem - klima też ma funkcję chłodzenia, grzania, osuszania i samego nawiewu, niestety opcja cyrkulacji powietrza (żeby leciało świeże bez otwierania okna) była za droga

z "klimatyzatorem" wewnętrznym rurę od niego i tak trzeba wywalić za okno bo
@desygnat: właśnie nie za bardzo jestem w stanie to oszacować - mam prąd z Tauronu, oni spisują liczniki co pół roku, więc ciężko stwierdzić. Ale różnice, jak tak sobie szacowałem, nie powinny być duże. Może koło 50 zł za gorące miesiące?

@login-jest-zajety: split to właśnie osobna część na zewnątrz, osobna w środku. A główny problem klimatyzatorów jednoczęściowych z rurą jest nie tylko to, że są głośne... ale również to, że
@login-jest-zajety: bo tak, często taniej jest wieszać klimatyzator na ścianie, chociaż nie zawsze jest to możliwe. W nowych blokach nie pozwalają na to, bo z jednej strony względy estetyczne a z drugiej gwarancja na ścianę - wtedy jedyną możliwością jest stawianie klimatyzatora na balkonie

@trotrotro: tak jak pisałem wcześniej, niecałe 10k - i cena obejmowała bruzdowanie, ale już nie wypełnianie bruzd i nie elektrykę, bo tym zajmowała się firma urządzająca