Wpis z mikrobloga

I jak tam Mirki, #klimatyzacja odpalona? Jakbym miał wskazać ulubioną dodatkową funkcję, to chyba WiFi i możliwość wcześniejszego włączenia sobie przez internet, by wchodzić do wstępnie schłodzonego mieszkanka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pieprzyć firmy, które chip za $2 traktują jako funkcję premium i każą dopłacać za to kilkaset złotych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A do osób, które pod tagiem szukają informacji: nie, klimatyzery, klimatory, klimatery czy inne ustrojstwa na wodę czy lód nic nie dają. Jakieś monobloki czy rury wystawiane przez okno dają niewiele. Tylko split ( ͡° ͜ʖ ͡°)
radekrad - I jak tam Mirki, #klimatyzacja odpalona? Jakbym miał wskazać ulubioną doda...

źródło: comment_f0XkAiY4FVW9Ag2jSaUQyTC0XYny1gfy.jpg

Pobierz
  • 168
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Edzwifei: Mam przenośną beko, ale nie da się przy tym spać, nawet w trybie nocnym. Nawet w trybie samego wentylatora generuje sporo hałasu, ale faktem jest, że pomaga nieco zbić temperaturę i wilgotność.
  • Odpowiedz
@dildo-vaggins: tak, WiFi czasami działa średnio... ale jak u mnie generalnie działa. Może kwestia dobrego routera i małej odległości?

@Biszkopcik: "ja miałem multisplit, jedna zewnętrzna, 3 wewnętrzne i dałem niecałe 10k - i cena obejmowała bruzdowanie, ale już nie wypełnianie bruzd i nie elektrykę, bo tym zajmowała się firma urządzająca mieszkanie. Generalnie wszystkie takie zestawienia nie mają sensu, bo cena bardzo mocno zależy od zakresu prac."
  • Odpowiedz
@Uri_: no niestety coraz więcej klimatyzacji nie ma diod IR. Tak naprawdę diody IR i bawienie się w celowanie to trochę... słabe rozwiązanie. Za $2-3 masz układ, który będzie działał lepiej, ale niestety będzie zamknięty. Ale... tak to niestety współcześnie działa.

@Biszkopcik: jakbym później zakładał, to bym chyba rozważał jednak rynienki... wygląda to średnio, ale alternatywą jest kucie, lub sufit podwieszany. A tak to mam część w posadzce,
  • Odpowiedz
@MAT182: no ale przyznam, że jednak czarne gustowniej wyglądają. Niestety gree (jeszcze jakiś czas temu?) nie miało innych kolorów działających w multisplit. A większość firm każe sporo dopłacać za inne kolory. Jednak jak się urządza całe mieszkanie, to człowiek stara się oszczędzić na poszczególnych elementach
  • Odpowiedz
@marian1881: Unia przede wszystkim uznała, że gaz do chłodzenia ma być dużo droższy, bo wtedy firmy będę się bardziej starać, by nie uciekł, by nie było wycieków czy nieszczelności - w związku z tym od jakichś dwóch lat cena serwisu/założenia klimatyzacji, czy to w samochodach czy domach, jest znacznie wyższa. No i absurdalne przepisy, różne zezwolenia, tego typu rzeczy. Kiedyś można było sobie samemu zamontować klimatyzacje (były modele do samodzielnego
  • Odpowiedz
@dawid121213:
Wiadomo, przerwa w obwodzie jaką robi przekaźnik ma się nijak do długości pioruna. W momencie gdy wyładowanie idzie po instalacji nic to nie zmieni. W każdym innym (nawet uwzględniając to co się indukuje w obwodach) odcięcie całej sekcji zasilania wraz z routerem na pewno nie zaszkodzi.
  • Odpowiedz
O co chodzi z tym prawem? Jakieś cła?


@marian1881: czynnik chłodniczy, tylko osoby uprawnione mogą go kupować, dodatkowo teraz wchodzimy w proeko czynnik chłodniczy, który kosztuje kilka razy więcej.

czy taką klimę można zamontować jako stand-alone bez żadnej infrastruktury? Czy wymaga to odpływu ciepłego powietrza? Dzięki!


@SpasticInk: taka klima musi mieć połączenie z jednostką zewnetrzną rurami. istnieją klimatyzatory przenośne, ale one są #!$%@?.
  • Odpowiedz