Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
No rzeczywiście bardzo bezpieczne. Już pomijając aspekty fizyczne i wszelkie zdarzenia losowe to on przecież się wspina po elementach które często nie były w żaden sposób serwisowane od wybudowania i nie były przewidziane by utrzymać wagę człowieka. Przecież to nie problem żeby coś puściło.
  • Odpowiedz
Ty też się kiedyś zabijesz i to bez takich zabaw


@Henioslaw: to mi przypomina argumentację palacza: "każdy kiedyś umrze" albo "nie mam psa, nie mam rybki, to chociaż raka będę miał". Nawet nie wiem jak to komentować - no głupota i tyle.
  • Odpowiedz
@astri: obejrzałem kilka innych filmików i psy zgarniały już go kilka razy, powinni go zamknąć i w--------ć sześciocyfrowy mandat
ale w tym p---------m kraju c---a robią takim pajacom czy złodziejom których łapiesz na placu, złapią potrzymają trochę, wypuszczają i śmieć wraca i od nowa
  • Odpowiedz
@abaac: Tego typu sporty ekstremalne to skrajna głupota i tyle. Życie ma tylko jedno i miał szczęście że straż w porę przyjechała z tym materacem. Nie przekonuje mnie żaden trening na jakichś symulatorach, gdzie nic mu się nie stanie bo wspinał się na realny wysoki budynek i gdyby nie materac w pogotowiu to w razie błędu śmierć na miejscu.
  • Odpowiedz
@maciejg: gdyby coś co chcę zrobić groziło mi sześciocyfrowym mandatem a jego egzekucja była realna to bym się zastanowił drugi raz
typ wie że c---a mogą mu zrobić dlatego nie s-------a przed bagietami i jedynymi konsekwencjami jest ew r--------e głupiej mordy jakby zleciał
a fejm i hajs z yt się zgadza
  • Odpowiedz
@czuwajaca_wezowa_istota kara powinna być adekwatna i NIEUCHRINNA. Gdyby TERAZ ktoś go tak uwalił, to... nic by z tego nie wyszło. Gość z jakimś abstrakcyjnym długiem. I jedyną szansą na wyjście z tego poprzez zrobienie czegoś jeszcze bardziej widowiskowego i głupiego.

Kary bardzo drastyczne nie mają sensu.
  • Odpowiedz
@maciejg: nie lubię tej zasady prawa, kara powinna przewyższać czyn karalny żeby ktoś kto chce popełnić czyn zabroniony stwierdził że mu się to nie opłaca, co na pewno by w jakimś tam stopniu ograniczyło tego typu zachowania

typ nie jest stary, wykonalne dla jego rówieśników jest wzięcie kredytu na dom to również jest wykonalne spłacanie tego typu mandatu

nie chce mi się dalej produkować, c---a mu zrobili i będzie o---------ł
  • Odpowiedz
@czuwajaca_wezowa_istota

żeby ktoś kto chce popełnić czyn zabroniony stwierdził że mu się to nie opłaca


Ogólnie to tak nie działa. Przestępcy nie liczą na opłacalność, tylko na to, że nie zostaną złapani.

W omawianym tutaj przypadku oczywiście jest inaczej: gość wie, że zostanie złapany. I wysoką kara ma sens - ale też nie może być absurdalnie wysoką.
  • Odpowiedz
@maciejg: działa działa
to się nazywa prewencyjna/wychowawcza funkcja prawa

typ stwierdził że p---------i coś ze sklepu i się nie boi bo wie że dostanie jakieś guwno zawiasy czy coś bo niska szkodliwość czynu
albo przykład z mojego zachowania, staram się nie przekraczać prędkości powyżej 30km/h bo wtedy większy mandat i pkt ¯\_(ツ)_/¯

poczytaj sobie jeszcze o zamiarze ewentualnym
  • Odpowiedz
@maciejg: ale nie ma mandatów z zapisów gps i szybko nie będzie więc żyjemy w świecie albo złapią albo nie
i jest spora szansa że w zdecydowanej większości nie złapią jak się jest względnie rozsądnym w przekraczaniu prędkości
a przekraczam bo przekraczam ¯\_(ツ)_/¯

a typ wiedział na 99% że go złapią i ma
  • Odpowiedz
@maciejg: a do tego przekraczania prędkości to jakby n----------i mandaty po kilkanaście k to też bardziej bym się pilnował

a debilizmy typu formuła radbrucha tj jeśli mocno nie zgadzasz się z prawem to możesz go nie respektować nie mają tu wgl miejsca, choć w norymberdze się na to powołali
  • Odpowiedz
@defoxe: rak wykańcza powoli. Gadanina, którą przetoczyłeś jest debilna, to prawda. Jest jednak diametralna różnica pomiędzy paleniem fajek, a robieniem jakichś rzeczy typu wspinaczka na wieżowce, czy innych, które wyzwalają adrenalinę i całkowicie zmieniają życie. Można żyć spokojnie 80 lat i nie ma gwarancji, że nie będziesz mieć wypadku, albo korzystać z życia na maksa i umrzeć mając ok 35 lat, gdzie nie ma gwarancji, że będziesz miał wypadek i
  • Odpowiedz
Wszyscy kiedyś umrzemy i kwestia tego jak wykorzystamy ten czas, który mamy.


@Henioslaw: Lubię jego filmy ale... To jest podobna historia jak z himalaistami. W ich przypadku (a znam takich), to nie ważna rodzina, nie ważne że on zginie, nie ważne konsekwencje, on musi wspinać się na coś na co wspinanie się zasadniczo sensu nie ma. Tak wiem, to może dawać przyjemność tej jednostce ale czy taki egoizm w zestawieniu z sentencją: "wszyscy kiedyś umrzemy i kwestia tego jak wykorzystamy ten czas, który mamy" jest faktycznie jest faktycznie dobrze spędzonym czasem?

Jest jednak diametralna różnica pomiędzy paleniem fajek, a robieniem jakichś rzeczy typu wspinaczka na wieżowce, czy innych, które wyzwalają adrenalinę i całkowicie zmieniają
  • Odpowiedz