Wpis z mikrobloga

@Strus: Ale mnie śmieszy podejście typu "ci co mają dużo kasy, kupią to i tak, bo dla nich nie jest drogo", tak jakby ci bogatsi i profesjonaliści brali wszystko co im wcisną w reklamie. Szczególnie, że to jest twoja opinia, że ten monitor od apple jest takiej samej jakości jak te o których piszesz.
Ale mnie śmieszy podejście typu "ci co mają dużo kasy, kupią to i tak, bo dla nich nie jest drogo"

@Murasame: No $7k to nie jest drogo w porównaniu do $30k, jakbyś nie porównywał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak kupuje auto od VW to nie potrzebuje nic innego, nie muszę kupować opon od VW albo kogoś innego żeby auto stało i jeździło.

@Tak_masz_racje: Jednoczesnie przy konfiguracji
@Strus: Idąc twoim tokiem rozumowania to przecież jak kogoś stać to co to za problem wydać 2k zł na schowek ( ͡° ͜ʖ ͡°) I oczywiście to auto tylko do firmy, "Rozpatrywanie tego pod katem domowego monitora nie ma całkowicie sensu."
@Murasame: Tak, ruchają fanów, bo wydali monitor referencyjny o możliwościach monitorów 4x droższych, którego to monitora 99% fanów nie potrzebuje i nigdy potrzebować nie będzie xD

Same dzbany tutaj siedzą, I'm out.
@Strus: Zachowujesz się jak dziecko. Widać, ze nie jesteś raczej kimś, kto pracuje na tym sprzęcie i dlatego go broni, a raczej posiadaczem jakiegoś ajfonika albo macbooka i dla zasady bronisz tej firmy.
@Murasame: Myślę, że nie ma tutaj nikogo, kto pracuje na monitorach referencyjnych za 100 tysięcy złotych ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego wszyscy traktują ten monitor jak swoje domowe ekrany do grania w gierki i stąd te wszystkie idiotyzmy.

To trochę tak jakby hejtować uchwyt do kamery RED który kosztuje 950 dolarów, bo ktoś za tyle kasy kupi 4 lustrzanki, a to przecież jest tylko uchwyt.
@Strus: dzbanom nie przetłumaczysz. Oni nie wiedzą, że kupując np. VW dopłacają za ładne felgi tyle ile zapłaciliby za dwa komplety aftermarketowych o podobnych parametrach tylko dlatego, że mają znaczek i design VW. Ale jak już Apple sobie liczy za podstawkę to hurrdurr szukają idiotów nie będe programował na ich sprzęcie xd Z tym bojkotem programowania na Apple to już w ogóle tekst roku, na pewno pracodawca mu dopłaci za używanie
@Strus: #!$%@?, tu już nie chodzi o cenę i możliwości tego monitora (choć moim skromnym zdaniem nie wydaje mi się żeby Apple zaoferowało coś na poziomie konkurencji w cenie kilkukrotnie niższej, bo od lat robią dokładnie na odwrót ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Tu chodzi o to że nawet profesjonalista póki co musi kupić ALBO nóżkę ALBO przejściówkę, inaczej może sobie poużywać nowego monitora jako deski do krojenia.
@adizj: kocham te gównoburze, teraz mityczna podstawka będzie ostatecznym argumentem przeciwko apple. Macbook? ALE PODSTAWKA. Mac pro? ALE PODSTAWKA. iphone? ALE #!$%@? PODSTAWKA?! apple watch? ACOZPODSTAWKA?!

a żodyn, powtarzam żodyn nie da alternatywy xd
@diogene: każdy po chwili miałby w #!$%@? tą podstawkę gdyby monitor miał normalne mocowanie VESA, a nie do wyboru albo podstawka, albo przejściówka, albo blat z obrazkami za 20 tysięcy.
@adizj: Tyle że za podobną konfigurację z serwisem i gwarancją można mieć za ~4100$.

A znając ceny jakie Apple bierze za lepsze podzespoły to konfigurację za 40K będzie można złożyć pewno i za 12K.
@Roszp: Za 6 tysi masz komputer z przerobionym lekko 8 rdzeniowym 8 wątkowym procesorem z 2017 roku z 32 GB 2666mhz ram, z dwuletnią kartą grafiki za 200$ i niczym innym więcej.
Możliwości rozbudowy masz takie same jak w przypadku złożenia stacji roboczej na Threadripperze, który wzdłuż i wszerz zniszczy xeona w komputerze apple, ale to trzeba mieć minimum wiedzy o komputerach by takie rzeczy zrozumieć.
@Nedkely czyli mówisz, że karta grafiki za 200$ da mi możliwość pracy z plikami pro res w czasie rzeczywistym? ( ͡º ͜ʖ͡º) Bo trzeba minimum czytania ze zrozumieniem, żeby zauważyć że wspomniałem o karcie rozszerzeń której odpowiednikiem na pc będzie karta RED, która kosztuje więcej niż budżet który podałeś. No, ale to już trzeba minimum wiedzy żeby wiedzieć, że takie karty istnieją i po co się je