Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@polskiburger4-40: drama, totalnie tego nie rozumiem. Na rynku jest jakaś plaga umieszczania zbyt małych silników do samochodów. 1.0 tsi do Octavii 2 czy 3, 1.0 do kodiaka czy karoq, 1.2 jest w nowym kaszkaju, Mondeo kończy się na 1.5 (gdzie to bydle ma grubo ponad 1.5 tony masy własnej, do #!$%@?!), kijanki też biednie (to 1.6 do ceeda czy proceeda jeszcze coś uciągnie, te mniejsze to śmiech na sali).
Dzięki Bogu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lethal_Jelly: ja mam 1u2 z 2000 roku, w bieda wyposażeniu i z drugim najsłabszym dizlem (1.9 TDI, ale 90km jedynie). Na liczniku 201k, rozpędzam się do setki szybciej, niż te 16s (chociaż na to mam #!$%@?, po mieście i tak ciężko poszaleć), vmax wystarczające, silnik dalej chodzi zdrowo i nic się w nim nie klekocze, chociaż lubię depnąć. A w takim gównie 1.0 strach jechać po autobahnie na ostatnim biegu z
@dildo-vaggins:

fordem takim małym dostawczym 1.0 turbo 125 koni i dusterem 1.6 115koni wolnossący, pierwszy palił 7,5-8.5 w trasie, drugi 6,5-7,5 w trasie mimo niemalże identycznej masy.

Mazda 3 2.0 165 KM pokazuje mi średnie spalanie z miasta + trasy na poziomie 7.4-7.5l. W trasie pali koło 5-6l/100.