Wpis z mikrobloga

Córka mojego brata (10 lat) wykazuje niebezpieczny pociąg do #programowanie. Potrafi pisać skrypty w logo i pythonie. Nauczyli ją podstaw w szkole, ale malay jest cwana i zadania z #matematyka przenosi na programy ( ͡ ͜ʖ ͡)
Teraz istota problemu.
Mój brate jest konserwatywny, wiecie anty gender, anty lgbt, anty ciapacy, regularnie msze, komunia, Konfederacja, JKM itd...
Mój brate jest programistą i tę sekretną wiedzeu chciał przekazać synowi, którego jeszcze nie ma.
On nie uczy córki programować. Ona co chwila chwali mu się skryptami, lecz mój brat nie wykazuje zainteresowania, przynajmniej zewnętrzne. Wewnątrz jest dumny, ale bardzo się niepokoi o psychorozwój małej. Ma bardzo konserwatywny pogląd na role męskie i kobiece i jego zdaniem kobieta gdy myśli za dużo, to nic dobrego z tego nie ma, ze mózg kobiety jest nie stworzony do wysiłku umysłowego.
Jest jeszcze sprawa Gender, mała nie lubi różowych ubranek, nie chce długich włosów, to znak że trzeba być czujnym. Teraz nie lubi różowego a potem zaraz ekologia, prawa zwierząt, Greenpeace, amnesty international. Wiecie o co chodzi, z resztą to kobieta, niech się trzyma zdala od kodu, baba jako programista, każdy kto znał kobiety w IT dobrze wie, że nadają się conajwyżej na PM-ki.
Generalnie rozkminiamy z bratem co począć, czy brat powinien uczyć ją programować czy zakazać i ukształtować na porządną babę. Jakieś rady?
#programowanie #pytanie #rozowepask #niebieskiepaski #rodzice #gowniak #dzieci
  • 10
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Chciałbym kiedyś poznać jakąś kobietę programistkę. Większość dziewczyn co znam kompletnie nie potrafią "w komputer". Jako, że jestem informatykiem to nieraz zdarzało się, że nagle jakaś zadzwoniła do mnie, bo jej coś nie działa. I to nie były jakieś zaawansowane rzeczy tylko takie naprawdę najprostsze, do których rozwiązania wystarczyło zazwyczaj parę kliknięć. Ja nie rozumiem jak można nie ogarniać komputera w tych czasach xd